Select Page


Volvo: sponsor projektu Miś Ratownik w województwie lubelskim


 

Rok 2010 jest kolejnym już rokiem, w którym Volvo Polska, Oddział Samochody Ciężarowe, w ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Misie Ratują Dzieci” wspiera realizację projektu „Miś Ratownik”. Tym razem, 1000 sztuk ufundowanych przez firmę maskotek Misia Ratownika trafiło do służb Pogotowia Ratunkowego, Policji i Straży Pożarnej w województwie lubelskim.

Skutkami wypadków, którym ulegają dzieci, są nie tylko obrażenia fizyczne, ale również dramatyczne przeżycia psychiczne, często przekraczające możliwości adaptacyjne dziecka.

Wyposażanie samochodów służb ratowniczych w pluszowe maskotki Misia Ratownika, jest sprawdzonym w wielu krajach, w tym również w Polsce, pomysłem na złagodzenie urazu psychicznego u dziecka uczestniczącego w wypadku, co z kolei umożliwia prowadzenie akcji ratowniczej i ułatwia wykonywanie niezbędnych zabiegów medycznych.

Koncepcja bezpieczeństwa Volvo to nie tylko zapobieganie wypadkom, to również łagodzenie skutków tych zdarzeń, w razie ich zaistnienia. Z tej właśnie perspektywy, realizowany przez Stowarzyszenie projekt „Miś Ratownik”, którego celem jest złagodzenie urazu psychicznego u dziecka uczestniczącego w wypadku, jest szczególnie bliski filozofii bezpieczeństwa Volvo.

Dlatego województwo lubelskie jest piątym już, po województwach małopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim terenem, gdzie maskotki Misia Ratownika z niebieskim logo Volvo trafiły do służb Pogotowia Ratunkowego, Policji i Straży Pożarnej.

Uroczyste przekazanie maskotek, pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, w dniu 17 marca br.

Na zdjęciu: Genowefa Tokarska – Wojewoda Lubelski, Edward Polek – Prezes Stowarzyszenia „Misie Ratują Dzieci” (piąty od lewej) oraz Tom Jörning – Dyrektor Zarządzający Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks (szósty od lewej) z przedstawicielami służb Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.