Select Page


Wielton – europejski konfigurator


00283
 

Konfigurator wywrotek Wielton S.A. dostępny jest już w dziewięciu językach. Autorski, intuicyjny i graficzny program Wieltonu wspierający sprzedaż naczep to ewenement na skalę Europy. Do ułatwienia dostępu do programu i zwielokrotnienia jego wersji językowych przyczyniło się całkiem spore zainteresowanie klientów. Co 23 minuty  ktoś w Europie rozpoczyna konfigurację swojej nowej wywrotki z Wieltonu. 

 

image001

 

 

Prawie 50% stalowych i aluminiowych wywrotek produkowanych w Wieluniu trafia na eksport. Stąd wsparcie sprzedaży tego produktu – zwłaszcza w Europie zachodniej, gdzie Wielton wyraźnie zaznacza swoją obecność. Rozszerzenie konfiguratora o kilka dodatkowych wersji językowych jest niewątpliwie bardzo pomocne. Obecnie graficzny „pośrednik” sprzedaży dostępny jest w wersjach: polskiej, angielskiej, rosyjskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, węgierskiej, czeskiej i rumuńskiej.

To pierwszy na rynku europejskim graficzny konfigurator stworzony tak, by był przyjazny dla użytkownika. Kilkoma prostymi krokami prowadzi klienta przez cały proces konfigurowania naczepy. Po raz pierwszy, i jako pierwsi, pozwalamy klientowi zdalnie i samodzielnie skonfigurować wywrotkę. Może to zrobić w każdej wolnej chwili, gdziekolwiek się znajduje.
Klient jest konstruktorem własnego produktu. Z dostępnych elementów układa wywrotkę, która będzie dopasowana do rodzaju przewożonego towaru. Program jest stworzony w oparciu o opinie klientów, ich zapotrzebowanie, które zgłaszali podczas rozmów z handlowcami Wieltonu. Umożliwia projektowanie wywrotki w taki sposób, by na każdym etapie tego procesu wyliczać masę produktu. Klient ma więc możliwość rezygnacji lub zamiany wariantów wyposażenia czy konstrukcji aż do momentu w którym uzyska optymalną dla niego wagę wywrotki. Ma do dyspozycji setki możliwych konfiguracji, od wyboru aluminiowej czy stalowej skrzyni wywrotki, poprzez wybór kubatury, długości ramy, grubości podłóg, po opcje wyposażenia np. wybór marki opon czy rodzaju felg.
Konfiguracja może być zachowana przez klienta lub wysłana handlowcowi do wyceny. W przyszłości planowane jest rozszerzenie konfiguratora na inne rodzaje naczep.

Wg danych CEPiK Wielton wyraźnie wzmocnił swoją pozycję niekwestionowanego lidera w sprzedaży wywrotek. W 2013 r. sprzedał ich w Polsce 224 szt., następny rok zamknął sprzedażą na poziomie 400 szt. Strzałem w dziesiątkę okazała się wprowadzona w marcu seria superlekkich wywrotek MASTER. Kilka miesięcy od tego wydarzenia polski producent rozszerzył ofertę w tym segmencie, zwiększając gamę naczep do ponad 330 konfiguracji.

Źródło

 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.