Select Page


Wincanton: rozszerza współpracę z Chevron i Air Products


 

Wincanton, wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, zacieśnił relacje z Chevron i Air Products, jednymi z największych dostawców ropy naftowej i gazów przemysłowych na rynku Wielkiej Brytanii. Operator logistyczny rozszerzył współpracę w zakresie dystrybucji, a wartość kontraktu wynosi 112 milionów funtów.

Umowa rozszerzająca współpracę z Chevron będzie obowiązywała przez najbliższe 3 lata. Kontrakt opiewa na sumę 60 milionów funtów. W rezultacie Wincanton osiąga status lidera na brytyjskim rynku dystrybucji ropy naftowej oraz kontynuuje swoją 17-letnią współpracę z Chevron. Wincanton będzie nadal obsługiwał zlecenia w ramach zintegrowanych terminali Chevron w Wielkiej Brytanii. Przetransportuje ponad 9 miliardów litrów ropy dla sieci stacji benzynowych działających pod marką Texaco w Wielkiej Brytanii.

W 2009 roku, Wincanton bezwypadkowo przewiózł dla Chevron ponad 3 miliardy litrów ropy  i pokonał 15,6 miliona kilometrów tras.

Umowa z Air Products została podpisana na ponad 3 lata i jest warta 52 miliony funtów. W ramach rozszerzenia długoterminowej współpracy z klientem, Wincanton zadba o transport ciekłego azotu, ciekłego tlenu, ciekłego argonu oraz gazów wodorowych przeznaczonych dla rosnącego rynku medycznego, do którego należą szpitale i kliniki. 60 cystern Wincanton, kierowanych przez 120 kierowców, którzy są dostępni przez 24 godziny na dobę, dostarczy każdego miesiąca 80,000 ton gazu z siedmiu terminali Air Products w Wielkiej Brytanii, wykonując około 100 dostaw dziennie.

– „Rozszerzenie kontraktów świadczy o wzroście pozycji Wincanton na kluczowych rynkach Wielkiej Brytanii. Oszczędność kosztów i wzrost produktywności to nasze priorytety we współpracy z klientami, dla których proaktywnie identyfikujemy i dostarczamy usługi przynoszące korzyści finansowe i operacyjne.” – komentuje pozyskanie nowych kontraktów Graeme McFaull, Dyrektor Zarządzający Wincanton.

– „Transport paliw i ciekłych gazów wymaga spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa – jesteśmy dumni z naszych ponadprzeciętnych wyników w tym zakresie. Wincanton prowadzi politykę ustawicznego podnoszenia jakości, która obejmuje program szkoleń dla kierowców. Jest to nasz powód do dumy, gdyż dzięki niemu już ponad 3,000 kierowców uzyskało kwalifikacje NVQ” – dodaje.

Nowe kontrakty są potwierdzeniem wiodącej pozycji Wincanton we wspomnianych sektorach. Operator logistyczny jako pierwsza europejska firma otrzymała od Chevron tytuł „Najbardziej podziwianego przewoźnika” w Europie, Afryce i Pakistanie.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 10 lat temu.