Select Page


winkler: osłony przeciwrozbryzgowe kół w pojazdach ciężarowych


 

Już w roku 1991 Unia Europejska wydała rozporządzenie, którego celem było podniesienie bezpieczeństwa na drogach poprzez zastosowanie systemu osłon przeciwrozbryzgowych. Z uwagi jednak na to, że początkowo nie było ono nakazane prawnie, jedynie niektóre kraje członkowskie Unii wprowadziły je do swojego ustawodawstwa.

Uchwalona przez Komisję nowa dyrektywa Parlamentu Europejskiego 91/226/EWG została 9 kwietnia 2011r. przyjęta także w Niemczech. Dyrektywa wprowadziła obowiązek stosowania osłon przeciwrozbryzgowych kół we wszystkich homologowanych po tym terminie pojazdach użytkowych o dmc powyżej 7,5 t oraz przyczep o dmc powyżej 3,5 t. Wymagania te nie są obowiązkowe dla pojazdów terenowych.

System osłon przeciwrozbryzgowych podnosi bezpieczeństwo ruchu, zatrzymując dużą część wody wyrzucanej z dużą prędkością spod kół i odprowadzając z powrotem na jezdnię. Zapewnia to lepszą widoczność dla kierowców pojazdów jadących z tyłu i pojazdów wyprzedzających.

Firma winkler oferuje różne typy systemów osłon przeciwrozbryzgowych, do zamontowania na wszystkich błotnikach o najczęściej spotykanych rozmiarach. Osłony firmy winkler spełniają wymagania określone przepisami, dysponują certyfikatem TÜV i są łatwe w montażu. Na życzenie dostarczamy odpowiednią dokumentację, dotyczącą dokładnego mocowania, zalecanego przepisami.

Cały asortyment osłon przeciwrozbryzgowych znajduje się w katalogu „Części do pojazdów i zabezpieczenia ładunków“, który można zamówić we wszystkich oddziałach firmy winkler lub na stronie internetowej www.winkler.de.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.