Select Page


Yanosik: darmowa nawigacja i legalny antyradar


 

Na rynku pojawiła się zapowiadana nowa nawigacja samochodowa on-line. W przeciwieństwie do konkurencji działa w oparciu o rzeczywiste, aktualizowane na bieżąco  informacje o natężeniu ruchu drogowego. Ponadto jest bezpłatna.

Kolejna odsłona popularnego komunikatora dla kierowców Yanosik wzbogacona została o nową funkcjonalność – nawigację samochodową online. Unikalną cechą nawigacji Yanosik jest działanie w oparciu o rzeczywiste, na bieżąco aktualizowane natężenie ruchu. Dzięki temu aplikacja wytycza i optymalizuje trasę w oparciu o aktualną sytuację na drogach – w przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązań, wykorzystujących dane prognozowane bądź pochodzące z  projektowanych modeli. Jeśli sytuacja zmieni się już podczas jazdy – np. na skutek wypadku dojdzie do niespodziewanego zatoru na drodze – nawigacja Yanosik zaproponuje zmianę trasy.

Pozostałe funkcjonalności Yanosika, znanego dotąd jako legalny antyradar, zostały zachowane. Użytkownicy nadal ostrzegani są przed kontrolami drogowymi, fotoradarami, wypadkami i innymi zdarzeniami na drodze. Nadal mogą też zgłaszać zaobserwowane w trasie zagrożenia, aktualizując tym samym bazę danych online. Społeczność Yanosika liczy już kilkadziesiąt tysięcy kierowców i ciągle rośnie.

Aplikacja pozostaje zupełnie darmowa. W chwili obecnej wersję beta Yanosika z nawigacją mogą pobrać użytkownicy telefonów z systemem Android, w następnej kolejności uruchomione zostaną wersje dla iPhone’ów i telefonów z mobilnym systemem Windows.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.