Select Page


Zapraszamy na EUROPEAN TRUCK FESTIVAL ALCOA 2016


alcoa5-Brushed-Dura-Bright
 

Alcoa Wheel Products Europe ma zaszczyt poinformować, że jest głównym sponsorem European Truck Festival ALCOA 2016. Coroczna impreza stała się jednym z największych wydarzeń dla branży producentów pojazdów ciężarowych. W tym roku spodziewany się kilku tysięcy gości, którzy będą mogli zobaczyć z bliska ponad 170 ciężarówek z Włoch i całej Europy. Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie w Brescii (Włochy) w dniach 17-18 września.

„Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z organizatorami European Truck Festival, którego nazwa będzie teraz brzmieć European Truck Festival Alcoa. Po zeszłorocznym sukcesie imprezy z niecierpliwością oczekujemy tegorocznej edycji. Zapraszamy naszych klientów z całej Europy do odwiedzenia naszego stoiska i wzięcia udziału w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów” powiedział Roberto Corridori, sales manager Alcoa Wheels Włochy.

Alcoa Wheel Products produkuje felgi z kutego aluminium do samochodów ciężarowych, przyczep i autokarów. Koncern jest niekwestionowanym liderem na europejskich i światowych rynkach. Europejska fabryka koncernu znajduje się w Székesfehérvár na Węgrzech z centrum usług i dystrybucji w Paal w Belgii.

Aluminiowe felgi Alcoa są wykuwane z jednego bloku aluminium i przechodzą z powodzeniem nawet najbardziej rygorystyczne badania. Dzięki temu możemy zaoferować felgi Alcoa z 5-letnią gwarancją bez ograniczenia przebiegu. W porównaniu do felg stalowych, felgi Alcoa są:

– Lżejsze:

Felgi Alcoa mogą być nawet o 47% lżejsze od felg stalowych. W zależności od konfiguracji zestawu składającego się z samochodu ciężarowego i przyczepy jego waga może być niższa o 228-394 kg, co umożliwia zabranie dodatkowego ładunku.

– Mocniejsze:

Niezrównana wytrzymałość: aluminiowe felgi Alcoa są pięciokrotnie mocniejsze od nieodpornych na korozję felg stalowych.

– Bardziej opłacalne:

Mniejsze zużycie paliwa, lepsze odprowadzanie ciepła, wolniejsze zużywania się ogumienia, większa trwałość hamulców i elementów zawieszenia, brak konieczności malowania oraz stosowania kołpaków, większa żywotność (nawet do 20 lat).

– Bardziej ekologiczne:

Aluminium jest w 100% odzyskiwane w recyklingu, a dzięki lżejszej wadze i obniżeniu zużycia paliwa pojazdów przyczynia się do mniejszej emisji CO2.

– Atrakcyjne wizualnie:

Aluminiowe felgi Alcoa znacząco poprawiają wygląd pojazdów.

Felgi Alcoa są najbardziej innowacyjnymi produktami dostępnymi na rynku. Alcoa wsłuchuje się w potrzeby klientów i oferuje takie rozwiązania jak:

– Felgi Dura-Bright® EVO: felgi z opatentowanym wykończeniem powierzchni. Felgi Dura-Bright® nie wymagają polerowania. Do utrzymania połysku wystarcza woda z detergentem. Dzięki tak prostej konserwacji felgi przynoszą wymierne oszczędności czasu i pieniędzy.

– Felgi Dura-Flange®: trwałość w ekstremalnych warunkach.

– Felgi Workhorse®: do pojazdów ciężarowych pracujących głównie na podłożu nieutwardzonym, gdzie wymagana jest maksymalna ładowność.

– Nowe rozmiary felg

Alcoa posiada w ofercie szeroki asortyment felg w rozmiarach od 19.5″ x 7.50″ do 22.5″ x 17.00″ do samochodów ciężarowych, przyczep i autokarów. Najnowszą pozycją w ofercie Alcoa są felgi 17.5″:
– felgi 17.5″ x 6.75″ z 10 otworami montażowymi do naczep niskopodłogowych
– felgi 17.5″ x 6.75″ z 6 otworami montażowymi do samochodów ciężarowych o DMC 6-12 ton, dostępne od kwietnia 2011 r. w wykończeniu aluminium szczotkowanym i Dura-Bright®.


 

Katagoria: inne sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.