Select Page


ExxonMobil: Mobil Delvac partnerem Akademii Transportu


 


Fundacja Akademia Transportu, wiodący ośrodek szkolący kierowców zawodowych i przewoźników drogowych posiadający akredytację IRU ACADEMY oraz producent olejów silnikowych Mobil Delvac rozpoczynają współpracę.

Wspólne działania obejmą 2012 rok i będą koncentrowały się na edukacji właścicieli firm transportowych oraz kierowców. 20 grudnia w Warszawie Ville Ylosjoki, Dyrektor Generalny ExxonMobil Poland oraz Zbigniew Lizoń, Prezes Fundacji Akademia Transportu podpisali list intencyjny zapowiadający współpracę.

Partnerstwo pomiędzy ExxonMobil i Akademią Transportu w praktyce oznacza między innymi organizację dodatkowych szkoleń dla kierowców i właścicieli firm transportowych, promocję eco-drivingu oraz informowanie o nowym prawodawstwie dotyczącym branży transportowej. Dzięki współpracy przedsiębiorcy i kierowcy będą mieli również łatwiejszy dostęp do fachowej literatury. Dodatkowo, Mobil Delvac zostanie głównym partnerem przyszłorocznej wystawy Truck & Bus Show POLAND.

„Nawiązanie współpracy z Akademią Transportu to oczywiste korzyści dla każdej ze stron, ale również dla kierowców i właścicieli firm transportowych. Nasze ponad 80-letnie doświadczenie w smarowaniu pojazdów ciężarowych oraz wiedza pozwolą kierowcom spojrzeć na olej silnikowy jako sprzymierzeńca w walce o lepszą efektywność kosztową w firmie transportowej” – mówi Ville Ylosjoki, Dyrektor Generalny ExxonMobil Poland. „Bardzo cenimy sobie opinie kierowców na temat naszych produktów. Nawiązana współpraca na pewno pomoże lepiej zrozumieć, jakie są oczekiwania branży wobec środków smarnych, które są kluczem do długiej i bezawaryjnej pracy pojazdu oraz do oszczędności” – dodaje.

Pierwszym wspólnym krokiem Akademii Transportu i producenta olejów silnikowych Mobil Delvac będą zaplanowane do marca szkolenia, które zbiegają się w czasie z polską inauguracją międzynarodowego projektu EcoEffekt, promującego zasady eko-jazdy.

„Dzisiejsza uroczystość de facto formalizuje kontakty Akademii Transportu i ExxonMobil. Daje dodatkowy impuls do wspólnych działań. Nasza wizja transportu drogowego i zainteresowania są zbieżne. Mamy świadomość, że właśnie wiedza i umiejętności każdego przedsiębiorcy oraz kierowców pozwalają na redukcję kosztów eksploatacyjnych i w najbliższej przyszłości zadecydują o przewadze na rynku usług transportowych” – mówi Zbigniew Lizoń, Prezes Fundacji Akademia Transportu.

EcoEffekt (ECO trainEr For Fleet CommErcial truCks and lighT Vehicle) jest inicjatywą międzynarodowego konsorcjum mającą na celu transfer wiedzy i edukację środowisk w trzech krajach: Polsce, Czechach i Rumunii poprzez wsparcie tworzenia i wdrażania wzorców eko-jazdy. Projekt ma na celu dostarczenie wiedzy, umiejętności i wyposażenia niezbędnego do przeprowadzania szkoleń z eko-jazdy na najwyższym poziomie, a także docelowo wprowadzenia ecodrivingu jako obowiązkowego modułu szkoleń okresowych kierowców tzw. CPC Driver (Certificate of Professional Competence for Driver) w krajach UE. Wymierne efekty tych szkoleń są ważnym ekonomicznie elementem dla gospodarki i każdego przedsiębiorcy.

Więcej o środkach smarnych Mobil Delvac na stronie: www.mobildelvac.pl.

Więcej o Akademii Transportu oraz projekcie EcoEffekt: www.przewoznicy.pl


 

Katagoria: oleje
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.