Select Page


ExxonMobil: Szansa dla młodych mechaników


Mlody_Mechanik_-_plakat_v._auta_osobowe
 

Młody Mechanik to nowa kategoria, w której rywalizować będą uczestnicy II Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zapisy do eliminacji internetowych trwają do 10 czerwca, a najlepsze dwuosobowe zespoły spotkają się we wrześniu we Wrocławiu. Poza młodymi zawodnikami, do rywalizacji staną również doświadczeni mechanicy, specjalizujący się w naprawie aut osobowych i ciężarowych. Partnerem merytorycznym Mistrzostw jest producent olejów Mobil.

Uczestnikami Mistrzostw w kategorii Młody Mechanik mogą być uczniowie szkół zawodowych i techników, kształcący się do zawodu mechanika lub elektromechanika. Aby wziąć udział w eliminacjach, należy wypełnić formularz na stronie www.konkurs.v8team.pl. Kolejnym krokiem jest udział w teście z wiedzy o motoryzacji, który pojawi się 10 czerwca o godz. 12.00 na stronie internetowej producenta olejów silnikowych Mobil, partnera merytorycznego konkursu (www.mobil.pl). Do finału zakwalifikuje się 10 dwuosobowych zespołów, które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi. Finał II Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik odbędzie się w sobotę, 14 września, we wrocławskiej hali Orbita i będzie towarzyszyć Targom Obsługi Serwisowej Pojazdów i Techniki Warsztatowej MeCaTech 2013.

Start w Mistrzostwach to promocja szkoły i szansa dla absolwentów. Mistrzostwa Mechaników są kolejną inicjatywą, w której ExxonMobil wspiera młodzież. W marcu odbył się krajowy finał programu Sci-Tech Challenge, w którym zachęcamy gimnazjalistów do studiowania na kierunkach ścisłych, dających dobre perspektywy kariery. Udział w finale Mistrzostw Mechaników może być ważną pozycją w życiorysie młodego mechanika a jednocześnie kartą przetargową podczas rozmów kwalifikacyjnych w renomowanych serwisach motoryzacyjnych – mówi Elżbieta Jaroszewska z ExxonMobil Poland.

Co dla doświadczonych mechaników?
Osoby z doświadczeniem mogą wystartować w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii Waga Lekka (dla serwisantów aut osobowych) i Waga Ciężka (dla mechaników samochodów ciężarowych). Ci zawodnicy wybierają termin testu internetowego podczas rejestracji (także na www.konkurs.v8team.pl). Najlepsi spotkają się w wielkim finale, który odbędzie się 15 września, czyli dzień po rozstrzygnięciu rywalizacji w kategorii Młody Mechanik. Uczestnicy Mistrzostw muszą wykazać się wiedzą na temat mechaniki samochodowej oraz umiejętnościami wykorzystywanymi podczas codziennej pracy w warsztacie.

Regulamin, zapisy oraz dodatkowe informacje o II Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników pod adresem: www.konkurs.v8team.pl. Test dla Młodych Mechaników już 10 czerwca o godzinie 12.00 na stronie www.mobil.pl.


 

Katagoria: oleje
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.