Select Page


Autobusy i autokary Sales-Lentz na oponach Goodyeara


 

Sales-Lentz, firma zarządzająca flotą autobusów  i autokarów, zamówiła 22 nowe pojazdy wyposażone w ostatnio wprowadzone na rynek opony Goodyear Marathon Coach i Ultra Grip Coach. Ogumienie zostało wybrane głównie ze względu na długą żywotność, którą opony zawdzięczają w dużej mierze innowacyjnej rzeźbie bieżnika modelu Marathon Coach. Przedsiębiorstwo Sales-Lentz uczestniczyło w testach nowych opon Goodyear Coach jeszcze przed ich rynkową premierą.
Zamówienie obejmuje trzy rodzaje pojazdów: autokary, autobusy miejskie dla Luksemburga oraz autobusy do transportu lokalnego. Pojazdy dostarczone pod koniec grudnia ub. roku wyjechały na drogi na początku nowego, 2013 roku. Wyposażono je w opony Goodyear Marathon Coach i Ultra Grip Coach, przy czym zimowe opony Ultra Grip Coach zamontowano na osiach napędowych. Zimą na osiach przednich będą montowane opony Goodyear Ultra Grip WTS, a w sezonie letnim – Goodyear Marathon. Pojazdy będą jeździć na oponach w rozmiarach 295/80R22.5 lub 315/80R22.5.
„Wiemy na podstawie wyników testów praktycznych, że nowe opony Goodyear Coach oferują znakomite osiągi. Naszymi priorytetami przy zakupie opon są bezpieczeństwo oraz cena. Nowe opony Goodyear Coach łączą obie te cechy, szczególnie w zakresie oczekiwanych przez nas przebiegów. Z pewnością pomogą nam ograniczyć koszty operacyjne bez kompromisu jeśli chodzi o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców” – powiedział Jos Derkum, dyrektor techniczny Sales-Lentz.  

Sales-Lentz
Firma Sales-Lentz powstała w Luksemburgu w 1948 roku. Dziś składają się na nią  24 biura podróży w Luksemburgu, Francji i Belgii, obsługujące organizację zarówno podróży grupowych, jak i incentive. Flota przedsiębiorstwa to 448 pojazdów, z czego 270 stanowią autobusy rejsowe, 73 – autokary, a reszta mniejsze pojazdy. Sales Lentz posiada największą flotę autobusową w Luksemburgu.
To innowacyjna firma, nagradzana za inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Firma posiada szereg pojazdów zasilanych alternatywnymi źródłami energii, takimi, jak energia elektryczna i gaz ziemny. W 2009 roku wprowadziła do swojej floty pierwszy na świecie autobus hybrydowy Volvo 7700. Sales-Lentz w dużym stopniu wykorzystuje również energię słoneczną do zasilania swoich biur.

Opony Goodyear Coach
Opony Goodyear Marathon Coach i Goodyear Ultra Grip Coach wprowadzono  na rynek podczas Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze, we wrześniu ubegłego roku. Oba modele są dostępne w rozmiarach 295/80R22.5 i 315/80R22.5.  
Marathon Coach jest oponą całoroczną do montażu na dowolnej osi. To pierwsza opona Goodyeara zaprojektowana specjalnie do autokarów. Charakteryzuje się wyjątkową asymetryczną konstrukcją, dzięki której uzyskuje dobre parametry zużycia i długie przebiegi, przy zachowaniu wysokiego poziomu komfortu. Asymetryczna konstrukcja – opracowana przez Goodyeara specjalnie dla Marathon Coach – rozwiązuje problem nierównomiernego zużycia opon, co jest poważnym problemem w nowoczesnych autokarach i może prowadzić do skrócenia żywotności ogumienia.
Ultra Grip Coach jest oponą zimową o udoskonalonych parametrach trakcji na śniegu. Właściwości te są szczególnie przydatne  w autokarach jeżdżących w regionach, w których często występuje oblodzenie, a niespodziewane opady śniegu mogą powodować poważne opóźnienia. Konstrukcja bieżnika zapewnia nie tylko dobrą przyczepność i trakcję, ale też niski poziom emitowanego hałasu,  a tym samym wyższy komfort jazdy.
Linia opon Goodyear Coach wyróżnia się połączeniem szeregu technologii pod wspólną nazwą TravelMax. W skład tych rozwiązań wchodzi mieszanka bieżnika Silefex, asymetryczny wzór bieżnika i nowoczesna konstrukcja karkasu. TravelMax jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na parametry opon Goodyear Coach. Inną zaletą obu modeli jest zwiększona nośność w rozmiarze 295/80R22.5, dzięki której opona uzyskuje w tym zakresie wskaźnik 154, co odpowiada 3750 kg nośności.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon  do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą  w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 53 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi  w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio  i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 71 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Więcej informacji…


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 7 lat temu.