Select Page


AutoSock: Załóż skarpety na koła!


 

AutoSock to nowo opracowane nakładki na oponę, mające na celu zwiększenie przyczepności opon podczas jazdy po zaśnieżonych lub oblodzonych drogach.

Powszechnie wiadomo, że śnieg i lód przyklejają się do wyrobów włókienniczych. AutoSock jest w 100% z włókien wysokiej technologii. Włókna te, stają się bardziej włoskowate w miarę używania. Są ułożone w określony sposób w celu optymalizacji przyczepności. Specjalnie opracowana tkanina ma też za zadanie niwelować poślizg wytwarzany przez cienką warstwę wody między nawierzchnią a oponą, w celu maksymalnego zwiększenia przyczepności.

AutoSock poprawia przyczepność na zaśnieżonych lub oblodzonych nawierzchniach. Zaleca się, aby zdejmować je natychmiast, jak tylko warunki nie będą wymagały dalszego ich używania np. suchy asfalt. Podczas badania przeprowadzonego przez TÜV AutoSock przeszedł pozytywnie wszystkie testy wytrzymałościowe stawiane łańcuchom metalowych (ÖNORM 5117). Niemniej jednak nie jest zalecana jazda po asfalcie i betonie gdyż zwiększa się znacznie zużycie materiału.

Podczas użytkowania AutoSock nie odczuwamy „efektu wyboistej drogi” czy grzechotu kojarzących się z użytkowaniem łańcuchów. Ponieważ nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia konstrukcji pojazdu możemy poruszać się z prędkością do 50 km/h, jednak nasza prędkość powinna być przede wszystkim dostosowana do warunków pogodowych i drogowych.

AutoSock mogą być stosowane ze wszystkimi elektronicznymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak: ESP, ASC + T, ASR, ABS.

Główne zalety AutoSock:
– idealne w nagłych sytuacjach,
– szybki i łatwy montaż i jeszcze łatwiejszy demontaż,
– samocentrujące się,
– wysoki komfort jazdy po zamontowaniu,
– ciche i bezwibracyjne,
– mało ważą i zajmują niewiele miejsca,
– można je prać i używać wielokrotnie,
– przyjazne środowisku, materiał wtórny,
– nie uszkadza aluminiowych felg,
– pasują również do samochodów z ciasnymi nadkolami,
– współpracują z systemami ESP i ABS,
– zatwierdzone i testowane przez TÜV.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.