Select Page


Bridgestone: bieżnikowane opony Ecopia M749


 

Firma Bridgestone zaprezentowała swoje pierwsze opony bieżnikowane Ecopia dla samochodów ciężarowych – M749 Ecopia ,z wzorem bieżnika zaprojektowanym z myślą o eksploatacji autostradowej. Od stycznia 2011 roku opony te dostępne są w europejskiej sieci dealerskiej Bandag.

Zalety cenowe i ekologiczne
Opony M749 Ecopia na oś napędzaną zapewniają wysoki poziom przyczepności oraz doskonałe prowadzenie się na mokrych nawierzchniach, ograniczając jednocześnie zużycie paliwa i emisję gazów. Udostępniając opony M749 Ecopia, jako opony bieżnikowane firma Bridgestone może teraz zaoferować przewoźnikom długodystansowym podwójne korzyści wynikające z oszczędności kosztów w ciągu pełnego cyklu eksploatacji opony oraz z ograniczenia stopnia oddziaływania ich flot pojazdów na środowisko.

Opony regenerowane nie tylko wymagają mniejszej ilości energii i zasobów w fazie produkcji, ale również pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie materiałów, co przekłada się na zmniejszenie liczby opon przeznaczanych do recyklingu lub utylizacji.

Wzór bieżnika odpowiada za około 40% oporów toczenia opony, natomiast udział w pozostałych 60% mają różne składniki zastosowane do budowy karkasu opony. Zastosowanie karkasu M749 Ecopia o niskich oporach toczenia w oponach bieżnikowanych umożliwia maksymalne wykorzystanie jego potencjału do zmniejszania zużycia paliwa.

Opory toczenia poprawione o 12%
Firma Bridgestone wprowadziła opony dla samochodów ciężarowych Ecopia na rynek europejski w 2010 roku, udostępniając menadżerom flot nowe rozwiązania ułatwiające im spełnianie standardów odpowiedzialności ekologicznej oraz przyczyniające się do zmniejszania zużycia paliwa. Dzięki zaawansowanej technologicznie mieszance materiałów, opony Ecopia zapewniają 12% poprawę w zakresie oporów toczenia w porównaniu do poprzednich profili Bridgestone i analogiczną redukcję zużycia paliwa oraz emisji związków węgla.

Ważne dla operatorów jest to, że te niższe opory toczenia osiągnięto bez utraty właściwości opon w zakresie przebiegu, przyczepności na mokrych nawierzchniach, równomierności zużycia oraz trwałości.

Firma Bridgestone planuje rozszerzać linię opon bieżnikowanych Ecopia, wprowadzając pod koniec tego roku kolejny wzór bieżnika R109 przeznaczony dla naczep.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 8 lat temu.