Select Page


Bridgestone: Nowe opony Bridgestone ECOPIA do przyczep i naczep pojazdów ciężarowych zwiększają oszczędności paliwowe


Bridgestone Ecopia sidewall
 

Bridgestone prezentuje nowe opony ECOPIA H-TRAILER 001, dedykowane dla przyczep i naczep pozwalające na osiągnięcie zwiększonych oszczędności paliwa podczas jazdy na autostradzie. Opony te są najnowszym produktem w linii opon szosowych ECOPIA, która jest najbardziej ekonomiczną rodziną opon do pojazdów ciężarowych, jaka została kiedykolwiek stworzona przez Bridgestone.

Obniżone opory toczenia i lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni

Opony ECOPIA H-TRAILER 001 cechują się doskonałymi osiągami w zakresie przebiegu i trwałości, co zdecydowanie przyczynia się do obniżenia kosztów obsługi floty pojazdów na kilometr przebiegu.

Opona ta łączy w sobie doskonałą trwałość, prowadzenie, odporność na zużycie oraz możliwość bieżnikowania, swojej poprzedniczki (Ecopia R109); zapewniając jednocześnie mniejsze opory toczenia, lepszą przyczepność i hamowanie na mokrej nawierzchni.

Dzięki zastosowaniu opatentowanej przez Bridgestone mieszanki NanoPro-Tech™, która zmniejsza straty energii, opony ECOPIA H-TRAILER 001 mają lepsze parametry oporów toczenia bez redukowania osiągów w innych obszarach, takich jak trakcja, przyczepność na mokrej nawierzchni i przebieg.

W oponach zastosowano również technologię ‚Waved Belt’, która zwiększa stabilność i trwałość
konstrukcji pozwalając na zwiększenie cykli bieżnikowania.

Obniżone zużycie paliwa

Niezależne testy drogowe wykazały, że opony ECOPIA H-STEER 001 i ECOPIA H-DRIVE 001 zapewniają zmniejszenie oporów toczenia o odpowiednio 18,9% i 26,5% w stosunku do poprzedniej serii ECOPIA, co prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa o 4,4%. Dzięki połączeniu opon ECOPIA H-TRAILER 001 z oponami ECOPIA H-STEER 001 oraz ECOPIA H-DRIVE 001 , operatorzy ruchu dalekobieżnego mogą zaoszczędzić do 5% paliwa w porównaniu z poprzednimi wersjami opon ECOPIA. Jest to ważna zaleta zważywszy, że paliwo stanowi około 25% kosztów całkowitych transportu długodystansowego.

„Dzięki optymalnej równowadze między oporem toczenia, a wytrzymałością w dużych przebiegach, nowe opony ECOPIA są rozwiązaniem dla flot, które chcą obniżyć swoje koszty operacyjne, zarówno w redukcji kosztów paliwa, jak i w kosztach na kilometr” – przekonuje Harald Van Ooteghem, Starszy Manager ds. Planowania Marketingowego w Bridgestone Europe.

Rodzina opon ECOPIA

Bridgestone Ecopia sidewallOpony szosowe ECOPIA to opony klasy premium, które zaprojektowano z myślą o operatorach flot pojazdów długodystansowych, dla których oszczędzanie paliwa jest kwestią bardzo ważną. Dlatego opony te oferują radykalnie zmniejszone opory toczenia, zmniejszone zużycie paliwa i ograniczają negatywny wpływ na środowisko, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów pracy i bezpieczeństwa. Rodzina opon ECOPIA stanowi przełom w ekologicznej pracy opon, pomagając oszczędzać paliwo i redukując emisję dwutlenku węgla bez pogarszania parametrów bezpieczeństwa lub skracania okresu eksploatacyjnego opon.

Firma Bridgestone zaplanowała premierę rynkową opon ECOPIA H-TRAILER 001 na kwiecień 2013 (rozmiar 385/55 R22.5). Opony uzyskały klasę B w odniesieniu do oporów toczenia, klasę C w przyczepności na mokrej nawierzchni oraz wartość 73 dB dla emisji hałasu, zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi oznakowania opon.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.