Select Page


Bridgestone: Razem od 13 lat


 

Aktywność Bridgestone w Polsce sięga 1998 r., kiedy to powstała w Warszawie pierwsza spółka handlowa Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o.. W ciągu ostatniej dekady notuje ona stały i stabilny wzrost, zatrudnia dziś ponad 50 pracowników i stanowi zaplecze organizacyjne dla innych regionów Europy Śrdokowej – Czech, Słowacji i krajów bałtyckich. Bridgestone Sales Polska kładzie szczególny nacisk na wzrost jakości świadczonych usług oraz rozbudowę infrastruktury i sieci kontaktów.

Zakłady Produkcyjne
Bridgestone w Polsce to nie tylko handel, ale również produkcja. Na terenie Polski działają 4 spółki produkcyjne zatrudniające ponad 2 tys. pracowników: Bridgestone Poznań z siedzibą w Poznaniu (produkcja opon samochodowych wysokich osiągów), Bridgestone Stargard  z siedzibą w Stargardzie Szczecińskim (produkcja opon ciężarowych i autobusowych), Bridgestone Diversified Products Poland z siedzibą w Żarowie (produkcja gąsienic gumowych), Firestone Industrial Products Poland z siedzibą w Wolsztynie (produkcja amortyzatorów pneumatycznych ).

Autoryzowane punkty handlowe i serwisowe
Bridgestone w Polsce to także spółki stowarzyszone w programach partnerskich (Bridgestone Partner Program), autoryzowane serwisy i punkty sprzedaży detalicznej, zapewniające serwis i dostarczające produkty do samochodów osobowych (sieć First Stop), ciężarowych (Truck Point), pojazdów i maszyn rolniczych (AGRIPOINT), a także motorów (Biker’s Club).

Obopólne korzyści
Bridgestone w Polsce dba nie tylko o wzrost własnej sprzedaży i produkcji, lecz dzięki systematycznemu i zrównoważonemu rozwojowi własnej działalności wspiera lokalne społeczności dostarczając miejsc pracy, a dzięki korzystemu programowi partnerskiemu umożliwia rozwój i sukces lokalnym przedsiębiorcom z branży oponiarskiej.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.