Select Page


Continental: Conti360° Fleet Services także w Austrii


 

Conti360° Fleet Services, modularny pakiet usług dotyczących opon od Continental, od lipca 2011 r. jest dostępny także dla austriackich firm z branży transportu towarów i osób. W zeszłym roku dział Commercial Vehicle Tires Continental wprowadził Conti360° Fleet Services na osiem kluczowych dla europejskiej branży logistycznej rynków, tj. w Belgii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Czechach. Usługi te spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem.

„Globalizacja, ekspansja obszarów biznesowych — także pod względem geograficznym — oraz fuzje firm i zmienne wymogi klientów wpływają na wzrost atrakcyjności Conti360° Fleet Services” — podkreśla Kurt Bergmüller, odpowiedzialny za pakiet usług flotowych na rynku austriackim. Właściwy dobór opony i staranne, kontrolowane zarządzanie zasobami mają decydujący wpływ na sukces większości firm transportowych — szczególnie z perspektywy cen paliwa. Z pomocą Conti360° Fleet Services, Bergmüller i jego zespół z Continental/Semperit będą pomagać firmom transportowym z Austrii, które chcą korzystać z usług Conti360° także w innych krajach europejskich.

Informacje o Conti360° Fleet Services

Niezależne badanie „Europejski klient branży ciężarówek 2010” potwierdziło zapotrzebowanie na szeroką gamę usług wśród europejskich flot transportowych.

Badania prowadzone przez Olivera Wymana z Europe Net and Pleon C-Matrix pokazują, że kryteria mobilności oraz jakości obsługi są coraz ważniejsze dla operatorów flot.

Usługi Conti360° Fleet Services obejmują wszystko, co dotyczy opon do samochodów przemysłowych, i wpływają na poprawę ekonomiczności flot. Do modułów zalicza się m. in. ContiFitmentService, ContiBreakdownService i ContiFleetCheck. Ponadto dochodzą ContiFleetReporting oraz ContiCasingManagement.

Podczas gdy ContiFitmentService zapewnia optymalne wyposażanie pojazdów we właściwe opony, FleetCheck dba o regularne kontrole ciśnienia powietrza w oponach i ich stan. Częste sprawdzanie ciśnienia w oponach nie tylko pomaga zmniejszyć zużycie paliwa, ale także redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Głównym celem jest uzyskanie optymalnej żywotności opony. Nowe internetowe narzędzie ContiFleetCheckTool pomaga zebrać i uporządkować wyniki badania — w razie potrzeby może ono obejmować nawet kilka kontynentów i krajów.

Moduł ContiFleetReporting oferuje dokładną i długoterminową analizę potrzeb i kosztów związanych z oponami do samochodów przemysłowych. ContiCasingManagement zarządza karkasami i gwarantuje ich optymalne wykorzystanie pod koniec żywotności opony, np. poprzez bieżnikowanie lub przyjazną dla środowiska utylizację.

W latach 2011 i 2012, Conti360° Fleet Services zostaną wprowadzone w Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i na Węgrzech.

W nadchodzącym roku pełen pakiet usług flotowych Continental zostanie także uruchomiony na pierwszych rynkach z regionu Azji i Pacyfiku, tj. w Australii i Malezji.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.