Select Page


Continental: Continental przedstawia nową rodzinę opon do vanów


 

W 2013 roku Continental poszerzył swoją ofertę opon do lekkich samochodów dostawczych o dwie nowości ContiVanContact 100 i ContiVanContact 200. Nowe opony do przewożenia ciężkich ładunków zostały opracowane zgodnie z różnymi wymogami rozmaitych rynków europejskich.

ContiVanContact 100 to nowa opona do samochodów dostawczych, która poradzi sobie nie tylko ze złej jakości nawierzchnią i dużym obciążeniem, ale także gwarantuje dłuższy przebieg. Specjalnie wzmocniona osnowa, rzeźba bieżnika posiadająca właściwości samooczyszczania oraz wytrzymała ściana boczna sprawiają, że opona ta świetnie nadaje się do przewożenia ciężkich ładunków. W porównaniu do wcześniejszej wersji bieżnika Vanco 2, inżynierom Continental udało się zmniejszyć o 10% opory toczenia stawiane przez nową ContiVanContact 100 oraz zwiększyć jej przebieg o 15%. Nowy bieżnik dostępny jest w 14 rozmiarach o średnicy od 14 do 16 cali i nośności do indeksu obciążenia 115 (1.215 kg na oponę). W przyszłości Continental planuje wprowadzić wersję stworzoną specjalnie do pracy w trudnych warunkach klimatycznych na drogach gruntowych w krajach innych niż europejskie.

ContiVanContact 200 to specjalistyczna opona do vanów i samochodów dostawczych. Dzięki lamelom w środkowej części bieżnika i nowym rowkom wodnym na barkach zapewnia ona bezpieczeństwo nawet przy prowadzeniu pojazdu i hamowaniu na mokrej nawierzchni. Dodatkowo w obszarze centralnym bieżnika znajdują się makro-bloki, które poprawiają o 5% prowadzenie pojazdu, nawet przy dużym obciążeniu. W mieszance nowej opony wykorzystano najnowocześniejszy związek krzemionki z funkcjonalnymi łańcuchami polimerowymi, co przełożyło się na zmniejszenie oporów toczenia o kolejne 15%. ContiVanContact 200 oferowana jest w dziesięciu rozmiarach odpowiednich do felg od 15 do 16 cali oraz zatwierdzonych dla prędkości do 210 km/h.

Continental spodziewa się dalszego znacznego wzrostu rynku opon 16-calowych do samochodów dostawczych. Zgodnie z obecnymi prognozami, do 2016 r. co roku sprzedawanych będzie prawie 10 milionów tych opon. Od 2009 r. segment ten odnotował wzrost o 6%, przy czym obecnie 53% całego popytu na opony do samochodów ciężarowych dotyczy rozmiaru 16 cali. Jednocześnie, sprzedaż mniejszych opon w rozmiarze 14/15 cali spadła, jednak nadal jest to interesujący segment.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.