Select Page


Continental: gwarantuje bezpieczeństwo najlepszym piłkarzom


 

Continental AG jest oficjalnym sponsorem i wyłącznym partnerem oponiarskim Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2010 w RPA. Producent wyposaża autobusy wszystkich 32 drużyn w opony klasy premium – HSR 1. HSR 1 została zaprojektowana specjalnie do użytku autostradowego oraz regionalnego transportu i charakteryzuje się doskonałym prowadzeniem, niskim oporem toczenia i wysokimi przebiegami. Rezerwy bezpieczeństwa opon do autobusów odgrywają ważną rolę, ponieważ w trakcie turnieju drużyny spędzają dużo czasu w podróży. „Continental w znacznym stopniu przyczynia się więc do poprawy bezpieczeństwa najlepszych piłkarzy na świecie, ponieważ opony to jedyny łącznik z drogą, a powierzchnia styku jest zaledwie wielkości pocztówki”, mówi rzecznik ds. opon Alexander Lührs.

Podobnie jak podczas Mistrzostw Świata FIFA 2006, wszystkie autobusy transferowe Continental wyposażone będą w sprawdzoną i przetestowaną oponę HSR 1. „Chcemy wykorzystać Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA 2010 do zademonstrowania naszym gościom zalet naszych opon na drodze”, dodaje rzecznik Commercial Vehicle Tires Udo Brandes.

Posiadający udziały w rynku na poziomie przekraczającym 20 procent, producent opon jest także liderem na rynku zamienników w RPA, dostarczającym lokalnie wyprodukowane opony. Continental ma swoją fabrykę opon do samochodów osobowych i ciężarowych w Port Elizabeth, w RPA , gdzie w 2009 roku 1600 pracowników wyprodukowało około 2,4 miliona opon do aut osobowych i 100 000 do ciężarowych. Opony sprzedawane są zarówno na rynku zamienników, jak i jako wyposażenie oryginalne. Zapotrzebowanie na opony w obrębie Afryki Subsaharyjskiej — a tym samym także w kraju będącym gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2010 – zaspokajają w głównej mierze produkty z Port Elizabeth.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 10 lat temu.