Select Page


Continental: HD HYBRID oponą roku 2011 w Hiszpanii


 

Jury wyłonione przez hiszpańskie wydawnictwo „Grupo Tecnipublicaciones” przyznało oponie Continental HD HYBRID przeznaczonej do pojazdów użytkowych tytuł hiszpańskiej opony roku 2011 – „Neumático del Ano en Espana 2011”.

Przyznawana w Hiszpanii corocznie od 2000 roku nagroda już po raz czwarty trafiła do firmy Continental. Po oponie HDR w 2000 roku, HSR1 w 2003 roku i HTR2 w 2009 roku obecnie tytułem może się poszczycić uniwersalna opona Continental HD Hybrid przeznaczona do pojazdów użytkowych. W walce o tytuł zmierzyła się z ogumieniem Bridgestone Ecopia, Goodyear Marathon LHT II, Hankook E-Cube, Pirelli ST:01 i wreszcie Dunlop SP 244.

O wysokim prestiżu nagrody świadczy skład jury. Znaleźli się w nim eksperci z branży ogumienia, przedstawiciele stacji obsługi i punktów sprzedaży specjalizujących się w oponach, a także znakomici dziennikarze ze specjalistycznej prasy. Przyznając tytuł, jury doceniło zaangażowanie producenta w obszarze innowacyjnych technologii w dziedzinie ogumienia pojazdów, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa, zminimalizowania groźby poślizgu, obniżenia uciążliwości dla naturalnego środowiska i redukcji zużycia paliwa.

Uroczyste wręczenie nagrody „Opona roku 2011 w Hiszpanii” odbyło się w Madrycie pod koniec lutego. Wyróżnienie w kategorii pojazdów użytkowych odebrali dyrektor ds. sprzedaży w pionie pojazdów ciężarowych Juan Uruburu oraz dyrektor ds. marketingu w tymże pionie Frank Deuter.

HD HYBRID to uniwersalna opona stosowana na osi napędowej w pojazdach przeznaczonych zarówno do przewozów dalekobieżnych, jak i transportu o zasięgu regionalnym. Umieszczając to ogumienie w swej ofercie, Continental wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom klientów, którzy pragną eksploatować swoją flotę w sposób bardziej elastyczny na zróżnicowanych dystansach.
Na zdjęciu widoczni są:

Po lewej Frank Deuter, dyrektor ds. marketingu w dziale ogumienia do pojazdów użytkowych w Hiszpanii, zaś po prawej Juan Uruburu, dyrektor ds. sprzedaży w dziale ogumienia do pojazdów użytkowych w Hiszpanii.

Z osiągniętymi w roku 2010 obrotami w wysokości 26 miliardów euro Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie. Oferując układy hamulcowe, urządzenia i komponenty zespołów napędowych i podwozi, zestawy wskaźników, systemy informatyczne i rozrywkowe, podzespoły elektroniczne, opony oraz elastomery techniczne, firma Continental znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz chroni globalny klimat. Continental posiada również znaczące doświadczenie jako partner w dziedzinie sieciowej komunikacji samochodowej. Firma Continental zatrudnia obecnie około 150.000 pracowników w 46 krajach.

Dział Opon Pojazdów Użytkowych firmy Continental jest jednym z wiodących światowych producentów ogumienia do ciężarówek, autobusów i pojazdów specjalnych. Zatrudnia on około 7.200 pracowników i osiąga obrót powyżej 1,4 mld euro. Firma znacząco przyczynia się do obniżenia kosztów transportu osób i towarów dzięki przystosowanym do konkretnych zastosowań produktom – od programu obsługi flot aż po przyjazne dla środowiska, ograniczające zużycie paliwa ogumienie do pojazdów użytkowych. Wszystkie nowe opony wykorzystują bogate doświadczenia badawcze firmy. Nowe produkty charakteryzują się niskimi oporami toczenia, osiągają duże przebiegi i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Możliwość ich ponownego bieżnikowania przedłuża okres ich użytkowania i stanowi znaczące odciążenie budżetu. Do gamy europejskich marek firmy należą: Continental, Uniroyal, Semperit, Barum oraz Matador. Conti360° to nazwa programu obsługi flot, który dzięki sieci rozległej sieci szybko reagujących partnerów serwisowych gwarantuje swym członkom mobilność w 37 krajach Europy.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.