Select Page


Continental: Nowa generacja opon do użytku w transporcie pasażerskim


 

– Trzecia generacja opon Continental startuje z szeroką gamą opon do autobusów
– Opony autobusowe do wszystkich segmentów transportu pasażerskiego: miejskiego, dalekobieżnego oraz, po raz pierwszy, międzymiastowego
– Komfort, ekonomika i najwyższe wskaźniki bezpieczeństwa
– Conti Coach i Conti CityPlus osiągają klasę „A” w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni

 Continental prezentuje kamień milowy w segmencie premium opon do pojazdów użytkowych w postaci nowo opracowanej trzeciej generacji opon. Na bazie powodzenia opon drugiej generacji firma Continental systematycznie stara podchodzić do rozwiązywania problemów z myślą o kliencie. Trzecia generacja ma stanowić ofertę produktów dopasowaną do zastosowań klientów, która pomoże im w osiągnięciu sukcesu ekonomicznego. Drogę utoruje całkowicie nowa gama produktów dla transportu pasażerskiego. Z punktu widzenia firmy Continental, z uwagi na rosnące wymagania dotyczące opon, ochrony środowiska i bezpieczeństwa, nadszedł czas na specjalną ofertę produktową, która jest dostosowana do potrzeb przewozu osób. W szczególności lokalny i dalekobieżny transport pasażerski będą odgrywały kluczową rolę w gorących tematach urbanizacji, ekologii i przyszłej mobilności. Dlatego zasługują one na szczególną uwagę konstruktorów opon.

Nowa rodzina produktów dla użytkowego transportu pasażerskiego obejmuje wszystkie obszary zastosowania opon, od regularnej komunikacji miejskiej przez ruch międzymiastowy i regionalny po szybko rozwijający się segment autobusów dalekobieżnych.

Komfort, oszczędność i bezpieczeństwo to główne wymogi stawiane przed oponami autobusowymi we wszystkich zastosowaniach. W nowej, trzeciej generacji Continental dostarcza zorientowane na klienta rozwiązania dla zróżnicowanego środowiska roboczego codziennych podróży autobusowych, oferując trzy nowe asortymenty opon zaprojektowane do konkretnych zastosowań: Conti Coach, Conti CityPlus i Conti Urban.

Conti Coach to komfort, bezpieczeństwo i oszczędność
Opona Conti Coach HA3 będzie dostępna dla transportu dalekobieżnego w rozmiarach 295/80 R 22.5 i 315/80 R 22.5 do montażu na każdą oś. Dzięki obniżaniu zużycia paliwa są to opony bardzo ekonomiczne. Na drodze gwarantują one dobrą przyczepność wzdłużną i poprzeczną, stabilność kierunkową, precyzję prowadzenia, a dzięki lamelom także doskonałe prowadzenie na mokrej nawierzchni przez cały okres ich eksploatacji.

Conti CityPlus — nowa specjalistyczna opona do transportu regionalnego
Conti CityPlus HA3, opona zaprojektowana specjalnie na potrzeby transportu regionalnego, dokładnie odpowiada potrzebom tego wymagającego i rosnącego segmentu. Ta przeznaczona do użytku na wszystkich osiach opona jest dostępna w rozmiarze 295/80 R 22.5. Charakteryzuje się doskonałym prowadzeniem i świetną przyczepnością na mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji, bardzo dużymi przebiegami i równomiernym zużywaniem się.

Conti Urban dla komunikacji miejskiej
Continental oferuje oponę Conti Urban HA3 dla wymagającego transportu publicznego w rozmiarach 275/70 R 22.5 i 315/60 R 22.5 do montażu na wszystkich osiach. Nowe opony posiadają dodatkowo wzmocnione ścianki boczne, które skutecznie chronią przed uszkodzeniami przy wjeżdżaniu na krawężniki i wytrzymują nawet o 20 procent wyższe przebiegi.

Dla przewoźników autobusowych ważne są zarówno wysoki komfort dla pasażerów, jak i aspekty bezpieczeństwa i ekonomiki, np. zużycie paliwa, czy możliwość pogłębiania i bieżnikowania. Wszystko to oferują nowe specjalistyczne opony autobusowe Continental.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.