Select Page


Continental: nowe rozmiary opon do samochodów przemysłowych


 

Najnowsza generacja 17,5 calowych opon od Continental szczególnie dobrze nadaje się do naczep o dużej ładowności i wysokości do 3 metrów, a także niskopodwoziowych. Podobnie jak wszystkie opony z drugiej serii, ta generacja może poszczycić się walorami ekonomicznymi dzięki niskiemu oporowi toczenia i dużym przebiegom.

HTL2 przygotowana z myślą o pojazdach o dużej ładowności, to specjalista od długich dystansów. Najnowszy członek udanej drugiej generacji ogumienia Continental to opona opracowana specjalnie pod kątem naczep o dużej ładowności i pojemności.

Nowy bieżnik HTL2 z wąskimi, podłużnymi rowkami i szerokimi, zamkniętymi barkami zapewnia niskie opory toczenia. Głęboki bieżnik, wysoka stabilność boczna karkasu oraz zastosowana mieszanka, opracowana specjalnie do tej opony, przyczyniają się także do znacznych oszczędności paliwa podczas codziennej eksploatacji. Żywotność, która została znacząco wydłużona w porównaniu do poprzedniego modelu, czyni z tej nowej opony jedno z najekonomiczniejszych kompletnych rozwiązań w swojej klasie.

HTR2 to regionalny odpowiednik długodystansowej opony HTL2. Jej godna podziwu nośność może być wykorzystana na nawierzchniach różnego typu. Specjalna konstrukcja bieżnika z blokami i wąskimi rowkami gwarantuje bardzo dobrą kontrolę kierunkową i zapobiega klinowaniu się kamieni nawet podczas jazdy po drogach gruntowych. Kształt rowków bieżnika zapewnia cichą jazdę i niskie zużycie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Nowa HTR2 to uniwersalna opona do naczep niskopodwoziowych, która ekonomię z długą żywotnością i niezwykle wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Podobnie jak wszystkie opony drugiej generacji, nowe, nadające się do bieżnikowania opony do naczep o dużej ładowności oraz naczep niskopodwoziowych posiadają wiele innowacyjnych cech konstrukcyjnych, takich jak czterowarstwowy trójkątny pas, wzmocniony stalowy kord czy warstwa AirKeep® zapobiegająca spadkom ciśnienia.

Nowe opony HTL2 do transportu długodystansowego są dostępne w rozmiarach 245/70 R 17.5, 215/75 R 17.5 i 235/75 R17.5. Nowe opony HTR2 do transportu regionalnego są dostępne w rozmiarach 205/65 R.17.5, 215/75 R 17.5 i 235/75 R 17.5.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.