Select Page


Continental: Nowe rozmiary zimowych opon do pojazdów użytkowych


 

Zapotrzebowanie na opony zimowe do samochodów ciężarowych wzrosło po ostatnich ciężkich zimach oraz po wprowadzeniu w Niemczech nowych przepisów dotyczących opon zimowych. Dzięki zastosowaniu inteligentnego wzoru bieżnika oraz mieszanki specjalnie opracowanej do użytku w warunkach zimowych, nasze nowoczesne opony zimowe w niczym nie ustępują oponom letnim. Firma Continental uzupełniła linię opon zimowych Scandinavia 2, która została wprowadzona w zeszłym roku i odniosła wielki sukces na rynku, o pięć nowych rozmiarów opon.

Podczas kilku ostatnich surowych zim opony zimowe Continental Scandinavia do ciągników siodłowych, przyczep i naczep udowodniły, że można połączyć optymalną przyczepność i ekonomiczne wykorzystanie paliwa. Wysokowydajne opony zimowe z nowej generacji Scandinavia 2 zapewniają zdecydowane korzyści w zakresie bezpieczeństwa na zimowych drogach dzięki szczególnie ciasnej geometrii bieżnika i zastosowaniu nowej, bardziej miękkiej mieszanki bieżnika z efektem mikrosiatki.

W nadchodzącym sezonie zimowym do szerokiej oferty opon Scandinavia dodanych zostanie pięć nowych rozmiarów. Nowe rozmiary 315/70 R 22.5 XL, 315/60 R 22.5 XL i 355/50 R 22.5 XL dopełniają ofertę opon dla osi kierującej. Nowe opony zimowe ze specjalną, zwiększoną możliwością obciążania biorą pod uwagę rosnącą masę przyszłych silników Euro 6 z większą nośnością przedniej osi.

Umożliwia to na przykład wykorzystanie nowych opon Continental HSW2 Scandinavia w rozmiarze 355/50 R 22.5 XL w przypadku pojazdów o obciążeniu osi do 8 ton.  Dodane zostały trzy wersje XL dwóch nowych niskoprofilowych opon w rozmiarach 295/60 R 22.5 i 315/60 R 22.5 dla osi jezdnej.

Wszystkie opony na oś kierującą z nowej serii Scandinavia 2 posiadają inteligentny wzór bieżnika, zapewniający optymalny kontakt z drogą na różnych nawierzchniach dzięki licznym rowkom wzdłużnym, poprzecznym i nacięciom. Dzięki mocno żebrowanemu profilowi powstają liczne krawędzie zapewniające przyczepność, dające wsparcie boczne i przyczepność na śliskich nawierzchniach. Miękka mieszanka bieżnika, która została opracowana specjalnie na potrzeby nowych opon zimowych, zapewnia szczególnie dobrą przyczepność na lodzie i ubitym śniegu. Szerokie żebrowanie na barkach opon zimowych zapewnia optymalne wsparcie w przypadku działania sił bocznych pojawiających się w rogach.

Podczas życia opony, nowe produkty Continental Scandinavia zmieniają swój charakter dzięki dwufazowej konfiguracji bieżnika. W zimie opona Scandinavia z maksymalną liczbą krawędzi przyczepnych zapewnia maksymalną przyczepność. W miarę jak opona się zużywa, wzór bieżnika zmienia się we właściwy dla opony letniej dzięki znacząco większej zawartości gumy, co ma pozytywny wpływ na nośność, stabilność jazdy i zużycie paliwa.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.