Select Page


Continental: Nowe wysokiej klasy bieżniki do samochodów ciężarowych


ContiTread A5
 

– LDR 1+: bieżniki do opon na osie napędowe w lekkich i średnich pojazdach ciężarowych
-HDW 2 i HTW 2 Scandinavia: profile do opon zimowych na osie napędowe i do przyczep
-HTL 1 Eco Plus: bieżniki opon do bieżnikowanych na zimno stosowane w przyczep długodystansowych

Continental rozszerza ofertę produktów ContiTreadTM obejmującą pasy bieżników wysokiej jakości, stosowane w procesie bieżnikowania na zimno. „Znacznie powiększyliśmy ofertę ContiTreadTM dla naszych partnerów. Łącznie oferujemy 10 nowych pozycji w różnych segmentach, przeznaczonych do różnych klas pojazdów użytkowych” – wyjaśnia Christian Sass, dyrektor ds. bieżnikowania w Dziale Opon Ciężarowych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).

Bieżnik Continental LDR1+ z oznaczeniem M+S do opon montowanych na osi napędzanej jest już dostępny u partnerów firmy Continental zajmujących się bieżnikowaniem. Profil ten jest przeznaczony do bieżnikowania opon stosowanych w pojazdach eksploatowanych w dystrybucji lokalnej oraz w przewozach regionalnych, jako ekonomiczna alternatywa dla nowego ogumienia do lekkich i średnich pojazdów ciężarowych. Pas bieżnika występuje w pięciu nowych rozmiarach:
205/75 R 17.5
215/75 R 17.5
225/75 R 17.5
235/75 R 17.5
245/70 R 17.5

Do opon zimowych bieżnikowanych na zimno firma Continental oferuje profil HDW2 Scandinavia z oznaczeniem M+S, przeznaczony do opon na osie napędowe i dostępny w rozmiarze 315/80 R 22.5, a także bieżnik HTW2 do opon zimowych w rozmiarze 385/65 R 22.5 i 385/55 R 22.5, montowanych w przyczepach i naczepach.

Dostępne są także bieżniki do przyczep HTL1 Eco Plus w rozmiarach 385/65 R 22.5 i 385/55 R 22.5, które również są przeznaczone do bieżnikowania na zimno.

Wszystkie bieżniki ContiTread™ są zoptymalizowane pod kątem stosowania na karkasach Continental, ale można je stosować z bardzo dobrym skutkiem także na karkasach innych renomowanych producentów. ContiTread™ jest częścią koncepcji ContiLifeCycle, w ramach której koncern świadczy swoim klientom opłacalne usługi w całym okresie eksploatacji ogumienia, począwszy od zakupu nowej opony, poprzez opcjonalne pogłębianie bieżnika, proces gospodarowania karkasami, aż do bieżnikowania.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.