Select Page


Continental: pierwsze opony zimowe dla autobusów i naczep – COACH i SCANDINAVIA


 

Continental przedstawia światową premierę pierwszych dwóch modeli opon zimowych HSW 2 COACH oraz HTW 2 SCANDINAVIA zaprojektowanych specjalnie z myślą o autobusach i naczepach. Jednocześnie firma wprowadza na rynek nowo opracowane opony zimowe HSW 2 SCANDINAVIA na oś kierowaną oraz HDW 2 SCANDINAVIA na oś napędową.

Tegoroczna zima pokazała, że nie tylko rejon Skandynawii stawia pojazdom i oponom wysoko poprzeczkę. Specjalny wzór bieżnika z dużą ilością zapewniających przyczepność krawędzi oraz efekt mikro-interferencji zapewnia bezpieczną jazdę nawet w miejscach, w których inne opony się ślizgają. Przy dziesięciu procent większej trakcji, nowe opony zimowe Continental gwarantują optymalny kontakt z nawierzchnią nawet przy zmiennych warunkach drogowych i pogodowych.

Jedna z dwóch światowych premier Continental to pierwsza zimowa opona zaprojektowana specjalnie dla autobusów – HSW 2 COACH, przeznaczona na wszystkie koła. Specjalna opona dla przewozu pasażerów w przemyśle turystycznym posiada zupełnie nowy wzór bieżnika z technologią lamel 3D. Zapewniająca wysoki poziom trakcji opona HSW 2 COACH umożliwia autobusom bezpieczne dotarcie w nawet najbardziej odległe miejsca w warunkach zimowych.

Zamknięta, żebrowana struktura bieżnika gwarantuje cichą jazdę nawet przy większych prędkościach.

Opona do naczep HTW 2 SCANDINAVIA to kolejna światowa nowość przeznaczona do eksploatacji zimą, wykorzystująca innowacje technologiczne z dziedziny opon do pojazdów przemysłowych. Została zaprojektowana specjalnie do montażu na naczepach, dzięki czemu w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo jazdy po zimowych drogach. Nowy, żebrowany bieżnik z setkami lamel gwarantuje stabilną przyczepność na śniegu i lodzie. Zmniejsza tym samym ryzyko ślizgania się naczep na zakrętach i wzniesieniach nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Po przejechaniu określonej liczby kilometrów, HTW 2 SCANDIAVIA przeistacza się z zimowej opony o dużej przyczepności w oponę żebrowaną o wysokiej proporcji i niewielkim oporze toczenia. Dzięki tej dualistycznej naturze nowej opony do naczep, nie ma potrzeby zmiany opon po zakończeniu sezonu zimowego.

HSW 2 SCANDINAVIA to kolejny etap w rozwoju odnoszącej sukcesy linii SCANDINAVIA przeznaczonej na oś kierowaną. Charakteryzuje ją inteligentny kształt bieżnika, z dużą ilością poprzecznych rowków i lamel kieszeniowych. Pozwala bezpiecznie trzymać się obranej trasy na śliskich nawierzchniach dzięki dużej ilości zapewniających przyczepność krawędzi. Specjalnie opracowana mieszanka szczególnie dobrze radzi sobie na lodzie i ubitym śniegu. Szerokie żebro ramieniowe nowej opony HSW 2 SCANDINAVIA gwarantuje optymalne wsparcie przeciwdziałające bocznym siłom występującym w trakcie skręcania.

Opona HDW 2 SCANDINAVIA na oś napędową także została dopracowana. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu wzorowi bieżnika, idealnie przenosi siły napędzające i hamujące. Wyraźnie zaznaczona struktura bloków w połączeniu z technologią lamel 3D gwarantuje optymalne prowadzenie na różnorodnych typach nawierzchni. Otwarte ramię opony wspomaga trakcję na pokrytych śniegiem drogach. Do 3 milimetrów dodatkowej głębokości bieżnika oraz wspierające się nawzajem bloki umożliwiają pokonywanie większych dystansów i do dziesięciu procent lepszą trakcję. HDW 2 SCANDINAVIA oferuje najlepsze wyniki pod względem trakcji w czasie całego okresu swojej żywotności dzięki zastosowaniu struktury głębokich lamel.

Innowacyjna technologia karkasów, zaprezentowana w 2008 r. w liniach Motorway oraz Allround stanowi podstawę nowej generacji opon zimowych. Karkasy charakteryzuje zastosowanie innowacyjnych technologii, takich jak trójkątny pas, nowy splot stalowego kordu, zoptymalizowany kontur oraz opatentowana przez Continental technologia AirKeep®.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , ,
Opublikowano 10 lat temu.