Select Page


Continental: przejmuje indyjskiego producenta opon


 

Firma Continental – międzynarodowy dostawca dla branży motoryzacyjnej – nabyła 100% udziałów w indyjskiej spółce Modi Tyres Company Limited. Koncern wzmocnił w ten sposób swoją obecność w Indiach oraz na lokalnym rynku dystrybucji opon diagonalnych i radialnych przeznaczonych do pojazdów ciężarowych i autobusów, a także opon radialnych do samochodów osobowych.

Po kwietniowej zapowiedzi, przedsiębiorstwo uzyskało niezbędne zezwolenia władz i zakończyło procedurę przejęcia. Wartość transakcji zakupu stu procent akcji MTCL wyniosła ok. 18,5 mln EUR (74 mln PLN).
Nowa firma występująca pod nazwą Continental Tyres India Limited skoncentruje się na produkcji na miejscu oraz dystrybucji diagonalnych i radialnych opon przeznaczonych do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz opon radialnych do samochodów osobowych. Obie strony postanowiły zachować milczenie w zakresie dalszych szczegółów transakcji.

Nikolai Setzer, członek zarządu Continental i dyrektor działu odpowiedzialnego za opony do samochodów osobowych, stwierdził przy tej okazji: „Przejęcie MCTL podkreśla nasze zaangażowanie na indyjskim rynku. Jest to element strategii, która zakłada inwestowanie w lokalną produkcję opon do samochodów osobowych i ciężarowych w odnotowujących wzrost krajach azjatyckich. Głęboko wierzymy w to, że nasza nowoczesna technologia w połączeniu z obecnością w wymiarze lokalnym sprawi, iż Continental stanie się niezawodnym partnerem strategicznym zarówno indyjskich firm zajmujących się wymianą opon w pojazdach, jak i tutejszych producentów samochodów”.

Indyjski rynek opon do samochodów ciężarowych ma ogromne znaczenie w wymiarze globalnym. Wielkość sprzedaży przekracza tu 18 milionów opon rocznie, co oznacza, że już jest większa niż w całej Europie Zachodniej i Środkowej. Także rynek opon do samochodów osobowych i furgonów wykazuje silną tendencję wzrostową, zarówno w obszarze obsługi posprzedażnej pojazdów, jak i wyposażania nowych pojazdów w opony, gdzie Continental może się pochwalić mocną pozycją i wieloletnim doświadczeniem.
Centrala nowej firmy Continental Tyres India Ltd. mieści się w Delhi. Firma ma dwa oddziały z siedzibą w Delhi i Modipuram. Specjalny zespół do spraw integracji pracuje aktualnie wspólnie z byłymi pracownikami MTCL nad uruchomieniem działalności nowej spółki w sposób optymalny z wykorzystaniem dostępnych zasobów należących do Continental.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.