Select Page


Continental: Rady dotyczące opon


 

Firma Continental opracowała innowacyjną „Wyszukiwarkę Opon” specjalnie dla pojazdów użytkowych. Jest ona obecnie dostępna on-line pod adresem www.continental-truck-tires.pl w zakładce ContiTireFinder. Wyszukiwarka ContiTireFinder zapewnia klientom czytelne zalecenia odnoszące się do opon do ciężarówek lub bieżnikowania w oparciu o ich indywidualne potrzeby. Oprogramowanie, łatwe i przyjemne w użyciu, było wcześniej dostępne tylko w ciężarówce pokazowej Continental (Conti360o Roadshow Truck). Ciężarówka pokazowa podróżuje od kwietnia br. po 18 krajach Europy w ramach prezentacji.

ContiTireFinder rekomenduje właściwe opony po wprowadzeniu przez użytkownika niezbędnych informacji dotyczących użytkowania. Decydującymi czynnikami są tutaj segment działalności klienta, kategoria transportowa, przeznaczenie oraz typ pojazdu. Podobnie jak w przypadku oferty opon firmy Continental, program rozróżnia Segmenty przewozu towarów (Goods Segment) oraz Segment przewozów pasażerskich (People Segment), a także Segment pojazdów używanych na budowie (Contruction Segment). Dodatkowo, narzędzie sieciowe rozróżnia 25 różnych kategorii transportowych, od ciężarówek-kontenerów poprzez cysterny i ciężarówki-silosy aż do autobusów komunikacji miejskiej. Jeśli chodzi o użytkowanie, klienci mogą wybierać pomiędzy autostradą, drogami lokalnymi, ruchem miejskim i jazda terenową, mogą również określać różne proporcje pomiędzy tymi kategoriami za pomocą suwaka na ekranie.

I na koniec, wymagany rozmiar opony oraz rodzaj pojazdu również mają wpływ na właściwy wybór opony. Można wybierać spośród wszystkich możliwych wariantów, takich jak naczepy, ciągniki siodłowe, ciężarówki bez przyczep oraz autobusy poruszające się w ruchu regionalnym. Wprowadzenie wszystkich wymaganych danych zajmuje zaledwie kilka sekund, a wyniki otrzymujemy natychmiast. Użytkownicy natychmiast widzą, w jaki sposób zmiany pojedynczych cech – jak na przykład profilu użytkowania – wpływają na zalecane opony. To sprawia, że Continental jest jedynym producentem opon oferującym proste narzędzie dostarczające zalecenia odnośnie do opon w oparciu o istotne czynniki..

Nowa wyszukiwarka ContiTireFinder wyznacza nowy początek w serii elektronicznych narzędzi pomocniczych Continental — znanych, jako eTools. Po uzyskaniu zaleceń dotyczących opon, klientowi dostarczane będą także informacje o produkcie w postaci przestrzennego widoku prezentującego technologię opon, a następnie wyliczenie odpowiednich potencjalnych oszczędności z kalkulatora ContiCostCalculator.


Continental ze sprzedażą przekraczającą 20 miliardów euro w roku 2009, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 143.000 pracowników w 46 państwach.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.