Select Page


Continental: rozszerza swoją działalność w Rosji


 

Continental finalizuje umowę długoterminową i porozumienie dotyczące dostaw opon z NASTP, spółką zależną Tatneft. Dzięki tej umowie Continental zabezpieczy sobie dostawy do 200.000 opon do pojazdów ciężarowych przeznaczonych na rynek rosyjski. Opony te będą produkowane w Fabryce Opon Całostalowych w Niżniekamsku (Nizhnekamsk All Steel Tire Plant), której wydajność to 1.200.000 opon rocznie. Fabryka została zbudowana przy wsparciu Continental i otwarto ją w grudniu 2009 roku.

Dzięki tej umowie Continental i NASTP rozszerzą swoją współpracę, a NASTP będzie dostarczać zarówno opony ze znakiem Continental, jak i Matador zgodnie ze standardami, jakości Continental.

Dział Opon do Pojazdów Użytkowych (Commercial Vehicle Tires) firmy Continental posiada własną organizację sprzedażową, która jest koordynowana z Moskwy. Działania sprzedażowe na tym rynku były stale rozwijane, szczególnie w ciągu dwóch ostatnich lat. Jaron Wiedmaier, dyrektor na rynek rosyjski, mówi: „Nasza działalność tutaj jest wciąż młoda, ale początek był bardzo dobry. Dostawy opon produkowanych w Rosji sprawią, że będziemy bardziej konkurencyjni i wzmocnią naszą pozycję na rosyjskim rynku”.


Continental ze sprzedażą przekraczającą 20 miliardów euro w roku 2009, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 143.000 pracowników w 46 państwach.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.