Select Page


Continental: umacnia pozycję na międzynarodowym rynku opon


 

Planowane na rynkach indyjskim i brazylijskim inwestycje dostawcy motoryzacyjnego i producenta ogumienia znacznie wzmocnią jego pozycję na rynku międzynarodowym. Dążenie do przejęcia działu oponiarskiego firmy Modi oraz przeznaczenie 210 mln USD na rozbudowę brazylijskiego zakładu w Camaçari wpisują się w ogólnoświatową strategię rozwoju firmy Continental.

Continental – międzynarodowy dostawca motoryzacyjny i czwarty na świecie producent ogumienia – wykonał ważny krok na rynku indyjskim. Podpisał z Modi Rubber LTD. (MRL) umowę dotyczącą przejęcia 100% udziałów w jej spółce zależnej – Modi Tyres Company Limited (MTCL). Strategia firmy obok inwestowania na wschodzących rynkach azjatyckich zakłada również przeznaczenie 210 mln USD na zwiększenie zdolności produkcyjnych swej fabryki opon w Parku Przemysłowym Camaçari, w brazylijskiej prowincji Bahia. W roku 2010 w fabryce tej wytworzono około 4,5 miliona opon do samochodów osobowych i 350,000 sztuk ogumienia do ciężarówek. W tym roku jej wydajność zwiększy się do 5 milionów opon osobowych i 450.000 ciężarowych.

– Inwestycje te wpisują się w ogólnoświatową strategię firmy Continental, zgodnie z którą chcemy znacząco rozwinąć naszą działalność oponiarską, na rynkach azjatyckich oraz w państwach BRIC. Inwestycja w Camaçari pozwoli nam na niemalże podwojenie zdolności produkcyjnych zakładu do końca roku 2015. Natomiast po sfinalizowaniu transakcji w Indiach, MTCL stanie się spółką zależną Continental Corporation. Wówczas będziemy posiadali 100% jej udziałów – powiedział Matthias Schönberg, Dyrektor Zarządzający Continental Tire the Americas.

Transakcja przejęcia firmy Modi podkreśla zaangażowanie firmy Continental na rynku indyjskim. Firma będzie koncentrować się na produkcji oraz dystrybucji diagonalnych i radialnych opon do autobusów i pojazdów ciężarowych, oraz radialnego ogumienia do aut osobowych, na potrzeby rynku indyjskiego.

Inwestycje w Brazylii przyczynią się do wielu korzystnych zmian na tamtejszym rynku oponiarskim oraz rozwoju firmy Continental.

– Inwestycja ta pomoże nam usprawnić procesy, zainstalować nowe wyposażenie i stworzyć 400 nowych miejsc pracy, z korzyścią dla całego regionu – zauważył Pedro Matos, Dyrektor Zarządzający zakładu w Camaçari.

– Naszym celem jest takie zwiększenie mocy produkcyjnych, aby sprostać przewidywanemu rozwojowi rynków, które ta fabryka zaopatruje. Mamy tu na myśli państwa NAFTA – bloku gospodarczego tworzonego przez USA, Kanadę, Meksyk oraz Amerykę Łacińską, w której główną rolę odgrywa Brazylia – wyjaśnia Renato Sarzano, Dyrektor Generalny Continental Tire w Ameryce Łacińskiej.

W zeszłym roku udział firmy Continental w brazylijskim wtórnym rynku ogumienia do aut osobowych i lekkich pojazdów dostawczych osiągnął rekordowy poziom. Realizowane inwestycje wpływają na umocnienie pozycji firmy na międzynarodowym rynku opon. Na całym świecie firma Continental wyprodukowała i sprzedała ponad 100 milionów opon do aut osobowych i lekkich pojazdów dostawczych.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.