Select Page


Continental: Wysokiej klasy opony nowej generacji do zastosowań w transporcie osobowym


 

Początek nowej ery w świecie opon
– Na targach Commercial Vehicle Show 2013 w Birmingham Continental zaprezentuje nową gamę opon 3 generacji przeznaczonych do autobusów
– Opony zaprojektowano specjalnie z myślą o wszystkich segmentach transportu osobowego: połączeniach liniowych, ruchu dalekobieżnym i — po raz pierwszy — komunikacji regionalnej
– Komfort, ekonomika i najwyższy poziom bezpieczeństwa
– Rozpoczęcie produkcji w czerwcu

Opracowane właśnie przez firmę Continental opony 3 generacji stanowią kamień milowy w segmencie opon wysokiej klasy przeznaczonych do pojazdów użytkowych. Po sukcesach opon 2 generacji Continental konsekwentnie rozwija swoją koncepcję rozwiązań wychodzących naprzeciw potrzebom klientów. Trzecia generacja opon to zoptymalizowana pod względem użytkowym paleta produktów, która ma za zadanie zapewnić klientom jeszcze większy sukces finansowy. Pojawia się całkiem nowa oferta produktów z przeznaczeniem do ruchu osobowego. Ze względu na coraz wyższe wymagania w stosunku do opon w kontekście ochrony środowiska i bezpieczeństwa nadszedł, zdaniem firmy Continental, czas na przedstawienie linii produktów zoptymalizowanych pod kątem potrzeb charakterystycznych dla przewozu osób. W tak aktualnych obszarach, jak urbanizacja, ekologia i przyszłe potrzeby w zakresie mobilności centralną rolę odgrywają przewozy osób na bliskich i dalekich trasach, przez co zasługują one na szczególną uwagę producentów opon.

Nowa rodzina produktów przeznaczonych dla przewoźników komercyjnych skierowana jest do wszystkich obszarów zastosowań — od komunikacji miejskiej, poprzez połączenia regionalne i czarterowe, po dynamicznie rozwijający się segment autobusowej komunikacji dalekobieżnej.
We wszystkich obszarach zasadnicze wymagania stawiane nowoczesnym oponom autobusowym można zamknąć w trzech słowach: komfort, ekonomika i bezpieczeństwo. Dzięki trzem nowym seriom opon  — Conti Coach, Conti CityPlus i Conti Urban — należącym do najnowszej, 3 generacji i skonstruowanym z myślą o ściśle określonych zastosowaniach firma Continental idealnie wpisuje się w wielorakie potrzeby branży autobusowej.

Conti Coach — komfort, bezpieczeństwo, ekonomika
Na potrzeby segmentu komunikacji dalekobieżnej dostępne będzie ogumienie Conti Coach HA3 w rozmiarach 295/80 R 22.5 oraz 315/80 R 22.5 do zastosowania na wszystkich osiach. Opony te zapewniają wysoką ekonomikę eksploatacji, ponieważ wpływają na oszczędne zużycie paliwa. Na szosie gwarantują dobrą przyczepność wzdłużną i poprzeczną, stabilność kierunkową, precyzję kierowania pojazdem, a także – dzięki zastosowanym lamelom – doskonałe zachowanie na mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji.
Z myślą o zimowych warunkach na drogach firma Continental ma w swoim programie od 2010 roku specjalne opony zimowe HSW 2 Coach. Te zimowe opony z prawdziwego zdarzenia również przeznaczone są do zastosowania na kołach wszystkich osi autobusu. Opona zimowa zapewnia na jezdni w warunkach zimowych lepszą trakcję niż standardowa opona M+S dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu profilu z większą liczbą krawędzi i lamel.

Conti CityPlus — specjalna opona do ruchu regionalnego
Conti CityPlus HA3 — opona opracowana specjalnie z myślą o zastosowaniu w autobusach obsługujących połączenia regionalne — spełnia dokładnie wymogi formułowane przez ten wymagający i dynamicznie rozwijający się segment. Opona nadaje się do zastosowania na kołach wszystkich osi i dostępna jest w rozmiarze 295/80 R 22.5. Wyróżnia się doskonałymi właściwościami jezdnymi i świetnym zachowaniem na mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji, bardzo dobrym przebiegiem i równomiernym zużyciem. Dla operatorów autobusów ważny jest zarówno duży komfort oferowany podróżnym w autobusie, jak i aspekt ekonomiczny w postaci oszczędnego zużycia paliwa oraz możliwości bieżnikowania i regeneracji opony. Wszystkie te własności oferuje ta uniwersalna opona.

Conti Urban na potrzeby komunikacji miejskiej
Z myślą o wymagającej komunikacji miejskiej Continental ma w ofercie oponę Conti Urban HA3 zakładaną na koła wszystkich osi, w rozmiarach 275/70 R 22.5 i 315/60 R 22.5. Nowa opona ma jeszcze mocniejszą ścianę boczną, która skutecznie chroni ją przed uszkodzeniami w wyniku najechania na krawężnik, oraz zapewnia dłuższy przebieg nawet o 20 procent.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.