Select Page


Continental: zamierza utrzymać silny wzrost w 2012 r.


 

Dzięki doskonałym wynikom finansowym uzyskanym w 2011 roku, firma Continental zamierza przeznaczyć znaczą część zysku na finansowanie nowych inwestycji w krajach BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny). Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju inwestycje pochłoną do 500 mln € rocznie, a nowe zakłady w regionach rozwijających się będą obsługiwać przede wszystkim rynki lokalne.

Hanower/Genewa, marzec 2012 r. Dział Opon Continental, wiodącego światowego dostawcy opon, zakończył rok 2011 sukcesem. „Z łączną sprzedażą opon w wysokości 8,8 mld € (36 mld PLN) i zyskiem operacyjnym około 1,2 mld € (4,9 mld PLN), osiągnęliśmy w wymagającym środowisku wzrost, który jest wciąż o 7 procent wyższy od doskonałego wyniku z roku ubiegłego” – mówi Nikolai Setzer, członek zarządu firmy oraz dyrektor Działu Opon. – „Biorąc pod uwagę bardzo wysoki wpływ finansowy Rubber Group – około 1 mld € (4,1 mld PLN) – związany z wyższymi cenami surowców, jesteśmy dumni z naszego wkładu w zyski Continental Corporation i zamierzamy je przeznaczyć na finansowanie naszej strategii rozwoju” – dodaje Nikolai Setzer.

W 2011 roku Dział Opon sprzedał na całym świecie około 124 mln opon do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych oraz 7 mln opon do pojazdów użytkowych. Na koniec grudnia 2011 r. dział ten zatrudniał 41.135 pracowników na całym świecie i posiadał 22 ośrodki produkcji i rozwoju. Pomimo oczekiwanego spowolnienia produkcji pojazdów w kluczowym regionie sprzedaży w Europie, Nikolai Setzer podkreśla, że Continental spodziewa się w 2012 roku wzrostu o ponad 5 procent.

Continental dostrzega ogromny potencjał wzrostu w krajach BRIC (Brazylia, Rosja, Indie i Chiny). Celem wartego ok 1 mld € programu inwestycyjnego było zaangażowanie się w rozwój w najbardziej obiecujących regionach oraz odpowiednie dostosowanie wielkości produkcji opon w taki sposób, aby przygotować się do zaspokajania potrzeb w perspektywie długoterminowej. Projekt mający na celu podwojenie zdolności produkcyjnych w Camacari w Brazylii rozpoczął się na początku roku 2011, zaś budowa nowego zakładu w Kałudze w Rosji została zapoczątkowana w listopadzie. W Indiach, po nabyciu Modi Tyres Company Ltd., Koncern planuje rozpoczęcie produkcji opon do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostwczych, jak również rozszerzenie produkcji opon do pojazdow użytkowych na rynek lokalny. Ponadto w USA planowane jest rozpoczęcie budowy nowego zakładu w Sumer w Południowej Karolinie oraz rozbudowa istniejącego zakładu w Mount Vernon w Illinois. Te nowe ośrodki produkcyjne będą zaspokajać przede wszystkim potrzeby swoich odpowiednich rynków lokalnych. Około 300-500 mln € będzie corocznie inwestowane w rozwój istniejących obiektów, co pozwoli Continental wykorzystać potencjał wzrostu na całym świecie.

Bardzo dobre wyniki Continental osiągnął również w zakresie produkcji opon na potrzeby wyposażenia oryginalnego do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych. Jedna trzecia wszystkich samochodów osobowych produkowanych w Europie i jedna szósta w USA schodziła z linii produkcyjnej z oponami Continental. W Chinach i Rosji firma przygotowała się już do rozpoczęcia działalności związanej z wyposażeniem oryginalnym w nowych zakładach. Oprócz konwencjonalnych produktów, Continental skupia się także na innowacjach takich jak specjalne opony do samochodów elektrycznych. „Co za tym idzie, jesteśmy aktywnie zaangażowani w kształtowanie jednego z najważniejszych globalnych megatrendów w przemyśle motoryzacyjnym” – podkreśla Nikolai Setzer. Wprowadzenie na rynek nowych opon Conti.eContact do Renault Megane i Renault Twizy dało bardzo obiecujące wyniki, dlatego realizowane będą kolejne tego typu projekty.

W zakresie pojazdów użytkowych, Continental w 2011 r. rozszerzył swoją ofertę produktów charakteryzujących się niskimi oporami toczenia, tak aby obejmowała ona opony wykorzystywane w branży dystrybucyjnej i w przyczepach niskopodłogowych. Szczególny nacisk położono na promowanie modułowych rozwiązań i usług flotowych, takich jak ContiLifeCycle, umożliwiających administratorom flot maksymalne wykorzystanie opony przez cały okres jej życia.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.