Select Page


Continental: zapowiada dalsze inwestycje w Indiach po przejęciu Modi Tyres


 

Produkcja diagonalnych opon do samochodów ciężarowych i busów (TBX) w indyjskich zakładach Continental przekroczy w tym roku już pół miliona sztuk i prawdopodobnie do 2013 r. liczba ta ulegnie podwojeniu. Ponadto, koncern zamierza zainwestować kolejne 200 mln PLN (50 mln EUR) w fabrykę w Modipuram, aby zwiększyć produkcję opon radialnych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych.

Continental, jeden z czołowych międzynarodowych dostawców branży motoryzacyjnej i czwarty największy na świecie producent opon, ogłosił plany ekspansji na rynek indyjski. Po niedawnym przejęciu Modi Tyres Company Limited (MTCL), nowo powstała jednostka Continental India Ltd znacząco rozwija swoją działalność zarówno na rynku oryginalnego wyposażenia, jak i na rynku wtórnym. Continental India jeszcze w tym roku planuje zwiększenie produkcji w zakładach w Modipuram do ponad pół miliona sztuk diagonalnych opon do samochodów ciężarowych i autobusów (TBX). Firma zakłada, że produkcja TBX będzie ciągle rosła i w 2013 r. przekroczy wartość miliona sztuk rocznie. Ponadto, Continental India ogłosił dalsze inwestycje w wysokości ponad 200 mln PLN (50 milionów EUR) na rozpoczęcie produkcji opon radialnych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych w drugiej połowie 2013 r.

Nikolai Setzer, Członek Zarządu Continental AG i Szef Działu Opon powiedział podczas konferencji prasowej w Delhi: „W Indiach rośnie popyt na samochody wyposażone w wysokiej jakości opony i technologie. Jesteśmy przekonani, że radializacja będzie siłą napędową indyjskiego rynku opon do samochodów ciężarowych, a inwestycja ponad 50 milionów euro w produkcję radialnych opon do samochodów ciężarowych będzie stanowić silną podstawę, która umożliwi nam sprostanie tym zapotrzebowaniom”. W niedalekiej przyszłości, Continental planuje produkować opony radialne w zakładach w Modipuram i zyskać przewagę nad konkurencją dzięki możliwości oferowania zarówno radialnych, jak i diagonalnych opon pochodzących z lokalnej produkcji.

Obecnie na ternie Indii Continental ma dostęp do 110 regionalnych centrów dystrybucji i ok. 1400 krajowych dilerów, dostarczających towary dla flot i klientów końcowych. Regularnie otwierane będą nowe salony sprzedaży. Duża część sprzedaży tradycyjnie już pochodzi z rynku wtórnego. Choć nacisk na rynek zamienników nadal będzie duży, Continental planuje zyskać znaczne udziały w rynku wyposażenia oryginalnego także w Indiach.

Korzystając z okazji, Andreas Penkert, Dyrektor Generalny Continental India Ltd, powiedział: „To krok milowy dla naszej korporacji w Indiach. Continental w zeszłym roku zwiększył sprzedaż w Azji na szczeblu korporacyjnym o niemal 50% do poziomu ponad czterech miliardów euro. Jesteśmy liderem europejskiego rynku opon samochodowych. W sektorze wyposażenia oryginalnego, ponad 30% wszystkich nowych europejskich samochodów opuszcza fabrykę na oponach Continental. Jeśli chodzi o ogumienie do pojazdów użytkowych, Continental jest jednym z największych na świecie producentów opon klasy premium do samochodów ciężarowych i autobusów. Taka tradycja i umiejętność przewidywania rozwoju branży sprawiają, że pełną parą wkraczamy w nową erę działu opon w Indiach i głęboko wierzymy w nasz sukces.”

W lipcu 2011 r. Continental formalnie przejął Modi Tyres Company Limited wraz z istniejącymi zakładami TBX w Modipuram, fabryką dętek w Partapur i wchodzącymi w ich skład aktywami oraz bazą klientów.

Z osiągniętymi w roku 2010 obrotami w wysokości 26 miliardów euro Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie. Oferując układy hamulcowe, urządzenia i komponenty zespołów napędowych i podwozi, zestawy wskaźników, systemy informatyczne i rozrywkowe, podzespoły elektroniczne, opony oraz elastomery techniczne, firma Continental znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz chroni globalny klimat.

Continental posiada również znaczące doświadczenie jako partner w dziedzinie sieciowej komunikacji samochodowej. Firma Continental zatrudnia obecnie około 160.000 pracowników w 45 krajach. Działy opon są oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2014 FIFA World Cup South AfricaTM. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź www.ContiSoccerWorld.com.

Dział Continental Commercial Vehicle Tires jest jednym z największych na świecie producentów opon do samochodów ciężarowych, busów oraz opon przemysłowych, zatrudniającym 7200 pracowników i osiągającym obroty przekraczające 1,4 miliarda euro. Dzięki zoptymalizowanej kombinacji produktów i usług, obejmujących pełen okres żywotności opony, dział ten w znaczący sposób przyczynia się do wzrostu wydajności ekonomicznej i ekologicznej firm transportowych. Do gamy europejskich marek firmy należą: Continental, Uniroyal, Semperit, Barum oraz Matador. Conti360° to nazwa programu obsługi flot, który dzięki sieci rozległej sieci szybko reagujących partnerów serwisowych gwarantuje swym członkom mobilność w 37 krajach Europy.Więcej informacji znajdziesz na www.continental-truck-tires.com.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.