Select Page


Continetal: 17.000 opon dla DB Regio i grupy DB Arriva


continental-17000
 

Continental wygrał przetarg na dostawę 17.000 opon autobusowych dla DB Regio  i grupy DB Arriva. Ponadto w ramach umowy system zarządzania karkasami Continental będzie wspierał zarządzanie zasobami DB. Wartość całego zlecenia wyniosła 4 mln EUR.

Po raz pierwszy Deutsche Bahn (DB) dokonał podsumowania zapotrzebowania na opony autobusowe swoich spółek-córek (DB Regio i grupa DB Arriva) z różnych krajów europejskich i wybrało w drodze przetargu ich dostawcę. Continental przedstawił najkorzystniejszą i wyjątkowo wszechstronną ofertę, dzięki czemu otrzymał zlecenie o wartości ok. 4 miliony EUR.

Innym ważnym powodem podjęcia decyzji na korzyść hanowerskiego producenta opon jest centralny zespół Key Account Team, który zapewnia obsługę poszczególnych spółek autobusowych należących do DB Regio w Niemczech oraz dla grupy DB Arriva we Włoszech, Portugalii, na Węgrzech i w Czechach.

Dla autobusów przeznaczonych do przewozów regionalnych zastosowane zostaną specjalnie do tego celu zaprojektowane opony Conti CityPlus HA3 295/80R22.5 oraz Conti Coach HA3 w rozmiarach 295/80R22.5 i 315/80R22.5 Autobusy kursujące na liniach miejskich zostaną wyposażone w opony Conti Urban HA3 ze wzmocnionymi ściankami bocznymi w rozmiarach 275/70R22.5, jako ogumienie ogólne.

DB Regio i grupa DB Arriva stosują również opony bieżnikowane korzystając przy tym z systemu zarządzania karkasami z oferty serwisowej firmy Continental. Po pierwszym cyklu życia opony wprowadzane są do systemu odnawiania opon firmy Continental i po dokładnym sprawdzeniu jakości karkasów poddawane są bieżnikowaniu. Przyczynia się to znacznie do podniesienia rentowności firm autobusowych i jednocześnie służy celom ekologicznym w zakresie lepszego wykorzystania zasobów w firmie DB.

Flota autobusowa firmy DB Regio obejmuje ok. 5 tysięcy pojazdów w sieci 22 spółek przewozów autobusowych oraz ponad 70 udziałów w przedsiębiorstwach i towarzystwach transportowych w Niemczech. W 2012 roku przewieziono ok. 750 milionów pasażerów i przejechano ponad 600 milionów kilometrów. DB Arriva jest spółką-córką Deutsche Bahn dla przewozów regionalnych za granicą i oferuje przewozy kolejowe i autobusowe w 15 europejskich krajach. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 46 tysięcy pracowników* i generuje obroty na poziomie 3.75 mld EUR (2012), co zapewnia mu miejsce w gronie wiodących firm przewozowych w europejskich przewozach regionalnych. DB Arriva dzieli się na trzy działy UK Bus, UK Trains i Mainland Europe.
*bez udziałów


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.