Select Page


Goodyear: Dalsza współpraca z Truck Racing Organisation


 

Goodyear będzie kontynuował współpracę z Truck Racing Organisation (TRO) – promotorem Europejskich Wyścigów Pojazdów Ciężarowych. Współpraca, trwająca od ubiegłego roku, została przedłużona na cały sezon 2012.

TRO pełni rolę kompleksowego zarządcy Europejskich Wyścigów Pojazdów Ciężarowych z ramienia FIA (Federation Internationale de l’Automobile), dostarczając na potrzeby zawodów certyfikowane opony wyścigowe, a także zapewniając pełny ich serwis. Organizacja jest wyłącznym dystrybutorem opon wyścigowych Goodyear Racing dla pojazdów ciężarowych. Zespoły zamawiają opony za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej TRO lub na torze, a montażem zajmują się pracownicy TRO. Opony są przechowywane i dostarczane na tory we współpracy z Robineau Logistics. O ile pozwalają na to zapasy, opony można również kupować na torze, a ich cena jest identyczna dla wszystkich zawodników. Aby zapewnić sprawiedliwą dystrybucję opon, TRO we współpracy z FIA przeprowadza loterię przed każdym wyścigiem. W ten sposób do momentu wyników losowania nikt nie wie, które egzemplarze opon trafią do których zespołów.

TRO dostarcza opony Goodyear Racing na mistrzostwa FIA, a także do testów  i krajowych serii wyścigów pojazdów ciężarowych. Podczas każdego wyścigu TRO ma na miejscu dedykowany zespół techników montujących opony oraz specjalnie wyposażony obszar serwisowy, w którym są one wyważane i montowane. Oponami zarządza się z użyciem systemu identyfikacji radiowej (RFID), dzięki której sędziowie FIA mogą być pewni, że wszyscy startujący przestrzegają surowych uregulowań  w zakresie stosowania opon.

Goodyear dostarcza opony do wyścigów pojazdów ciężarowych od 2004 roku. Najnowsza opona 315/70R22.5 Goodyear Truck Racing została zaprojektowana  i przygotowania specjalnie pod kątem europejskich wyścigów pojazdów ciężarowych. Oparta jest na tej samej technologii, co opony Goodyear Regional RHS  na oś sterującą, ze specjalnym składem mieszanki, który zapewnia maksymalną przyczepność i doskonałą żywotność na torze w każdych warunkach. Pilotażowe zastosowanie technologii RFID nastąpiło w oponach zastosowanych w brytyjskich mistrzostwach klasy Touring Car, a dziś jest standardem we wszystkich oponach wyścigowych do pojazdów ciężarowych.

Wyścigi pojazdów ciężarowych w 2012 r.
Areną otwierającą Europejskie Mistrzostwa Wyścigów Pojazdów Ciężarowych FIA 2012 będzie Istanbul Park w Turcji. Już 13 maja potężne ciężarówki staną na linii startu, rozpoczynając niewątpliwie emocjonujący sezon.

Oprócz rundy Mistrzostw rozgrywanej po raz pierwszy w Turcji, drugą dużą zmianą w 2012 roku jest przeniesienie rundy hiszpańskiej, tradycyjnie rozgrywanej w Albacete, do madryckiego Jarama. Oznacza to, że tor w stolicy Hiszpanii będzie gospodarzem dwóch imprez w bieżącym sezonie.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.