Select Page


Goodyear Dunlop: dostawcą opon dla firmy Bertschi


 

Globalna firma branży logistycznej, Bertschi AG, podpisała kontrakt z Goodyear Dunlop na dostawę i serwis opon do pojazdów ciężarowych oraz maszyn portowych dla europejskiej floty. Flota Bertschi, w skład której wchodzi ponad 1100 ciągników siodłowych i 1500 naczep, będzie sukcesywnie wyposażana w opony Dunlop w ramach stopniowej wymiany opon.

Kontrakt obejmuje nie tylko dostawę opon, lecz także pełen program serwisowy oraz usługi FleetOnlineSolutions (FOS)* – zaawansowanego internetowego systemu zarządzania oponami Goodyear Dunlop. Klientowi dostarczone zostaną głównie opony na oś sterującą Dunlop SP 344, opony na oś napędową SP 444 oraz opony do naczep SP 244.

Usługi obejmujące asystę na drogach całej Europy będą realizowane głównie za pośrednictwem sieci Goodyear Dunlop TruckForce**, obejmującej prawie 2000 warsztatów w 28 krajach. Dzięki systemowi FOS, gdy potrzebna jest obsługa, ekipa Goodyear Dunlop TruckForce uzyskuje dostęp do szczegółów kontraktu, co zapewnia serwis w pełnej zgodności ze specyfikacją klienta i po uzgodnionej cenie. System umożliwia również przedstawicielom Bertschi autoryzowanie prac przez Internet, co skraca do minimum przestoje, a kompleksowy system bilingowy minimalizuje koszty i formalności po stronie klienta.

Bertschi AG jest rodzinną firmą założoną w 1956 roku w Szwajcarii. Specjalizuje się w hurtowych przewozach substancji chemicznych w transporcie drogowym i intermodalnym. Ma 44 filie w 26 krajach Europy, w tym 15 terminali kontenerowych. Pojazdy wykorzystywane są głównie do transportu produktów chemicznych, w tym wielu substancji niebezpiecznych. Zapewnienie bezpieczeństwa, wysokiej jakości obsługi i ochrony środowiska jest częścią filozofii działania Bertschi.

„Postanowiliśmy zmienić naszego dotychczasowego, wieloletniego dostawcę na firmę Goodyear Dunlop ze względu na parametry opon i wsparcie serwisowe, jakie otrzymamy. Sprawdziliśmy opony Dunlop w naszej flocie i stwierdziliśmy, że sprawują się bardzo dobrze jeżeli chodzi o żywotność i efektywność paliwową. Program FleetOnlineSolutions zapewni nam serwis lub dostawę opon w trasie zgodnie z naszą specyfikacją, po uzgodnionej cenie i przy minimalnych przestojach i formalnościach” – powiedział Ueli Bruder, Dyrektor ds. technicznych Bertschi.

 

* FleetOnlineSolutions (FOS) to internetowy system zarządzania oponami, który łączy klienta z Goodyear Dunlop i zarządza wszystkimi aspektami umów z klientami. Klienci kontraktowi Goodyear Dunlop mają dostęp do systemu, który łączy dostawców usług z bazą danych Goodyear Dunlop FOS. Gdy potrzebny jest serwis, lokalna placówka TruckForce pobiera informacje z bazy danych i uzyskuje dostęp do szczegółów umowy z danym klientem oraz wymogów technicznych w lokalnym języku. System zajmuje się również fakturowaniem i kontrolą stanów magazynowych, zapewniając naliczanie należności i fakturowanie zgodnie z umową danego klienta. Wbudowane systemy sprawozdawcze pozwalają klientom monitorować swoje konta i analizować najważniejsze wskaźniki użytkowe.

** TruckForce to centra usługowe dostarczające wsparcie techniczne w zakresie ogumienia pojazdom ciężarowym i przemysłowym w całej Europie. Dostawcy usług są strategicznie rozmieszczeni wzdłuż głównych szlaków transportowych Europy, od Portugalii aż po Turcję i od Finlandii po Włochy. Sieć usługowa TruckForce obejmuje około 2000 lokalizacji w 28 krajach i posiada wykwalifikowany personel oraz specjalistyczne narzędzia do kompetentnej oraz wydajnej realizacji wszelkich zadań związanych z ogumieniem. Ponadto wszystkie warsztaty TruckForce mają dostęp do systemu FleetOnlineSolutions, by zapewnić klientom najszybszą obsługę po uzgodnionej cenie i w ustalonym zakresie.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.