Select Page


Goodyear Dunlop: kalkulator efektywności paliwowej


 

Nowa aplikacja udostępniona przez Goodyear Dunlop pomoże flotom transportowym prześledzić, które z inwestycji oszczędzą paliwo i zapewnią najkorzystniejszy wskaźnik ROI (z ang. return on investment – zwrot z inwestycji). Kalkulator efektywności paliwowej opracowany jest na podstawie realiów pracy przewoźników w Europie i pozwala menadżerom obliczyć potencjalną redukcję emisji CO2 oraz zużycia paliwa w ich flotach. Aplikacja dostępna jest na stronie: www.fleet-calculator.eu.

Goodyear Dunlop w ramach swojej działalności stara się wspierać osoby zarządzające flotami transportowymi. Kalkulator ma być udogodnieniem, które poprawi ekonomikę zarządzania i wesprze przewoźników w sprostaniu zmieniającym się wymogom prawnym oraz rosnącej presji kosztowej. Zgodnie z raportem niedawno opublikowanym przez firmę Goodyear Dunlop, jedna czwarta flot oświadczyła, że narzędzie pozwalające prognozować wskaźnik ROI pomogłoby im zaoszczędzić więcej paliwa.

Kalkulator jest aplikacją przyjazną użytkownikowi dzięki prostej nawigacji i atrakcyjnej szacie graficznej. Odpowiednio dobrane funkcje pozwalają oszacować wpływ wybranej opony na wielkość inwestycji w szkolenie kierowców oraz na różne rozwiązania modernizujące aerodynamikę pojazdu. Wszystko po to, aby zmniejszyć zużycie CO2 i zredukować negatywny wpływ transportu drogowego na środowisko naturalne. Kalkulator jest już gotowy do obsługi etykiet z oporem toczenia w formacie w jakim nabywcy opon niedługo zobaczą je na rynku. To konsekwencja wejścia w życie nowych przepisów unijnych w sprawie etykietowania opon. Więcej informacji na temat unijnych regulacji w zakresie etykietowania opon dostępnych jest pod adresem: www.etykietynaopony.pl i http://www.goodyear.eu/home_en/tire-advice/future-eu-tire-label.

„Codziennie rozmawiamy z naszymi klientami flotowymi i szukamy nowych sposobów na zwiększenie wydajności ich funkcjonowania. Szczególnie cenne są dla nas uwagi menadżerów mniejszych flot lub przewoźników, pozbawionych obecnie jakichkolwiek narzędzi, które mogłyby im pomóc dokładnie przeanalizować funkcjonowanie ich floty i weryfikować działania umożliwiające zwrot z początkowej inwestycji.” – powiedział Michel Rzonzef, Wiceprezes firmy Goodyear Dunlop ds. Opon do Samochodów Użytkowych w Regionie EMEA.

Kalkulator został opracowany wspólnie z firmą badań rynkowych Panteia/NEA, która dostarczyła szczegółowe dane rynkowe z całej Europy, co zapewniło modelowi dokładność.

Aplikacja jest bezpłatna i pozwala użytkownikom oszacować następujące wielkości
w zależności od wybranej opony:
– zmniejszenie zużycia paliwa w litrach na 100 km,
– oszczędność paliwa w skali roku w litrach,
– redukcję emisji CO2 w skali roku w tonach,
– oszczędności kosztowe netto w skali roku.

Ponadto, przewoźnicy flotowi są zachęcani do wpisywania szczegółowych danych na temat posiadanych samochodów ciężarowych, po to żeby estymacje odzwierciedlały charakterystykę prowadzonej przez nich działalności przewozowej.

„Narzędzia pozwalające zwiększyć efektywność paliwową floty są coraz ważniejsze. Nasz kalkulator jest przejrzysty, obiektywny i opiera się na kilku dekadach doświadczeń w corocznym monitorowaniu i analizach porównawczych kosztów w transporcie drogowym. To właśnie dlatego nasze narzędzie pozwala zarządzającemu flotą naprawdę zrozumieć znaczenie wskaźnika ROI oraz całkowitych oszczędności w całym cyklu eksploatacji osiągniętych dzięki inwestycji na podstawie własnych realiów biznesowych. Jest to również narzędzie sprzedażowe dla dealerów opon, którzy mogą go używać pomocniczo w prowadzeniu działalności handlowej” – dodał „Françoise van den Broek, Dyrektor firmy badań rynkowych Panteia/NEA.

„Aplikacja przyczyni się do ograniczenia spekulacji na temat oszczędności paliwowych przez producentów. Jesteśmy pewni, że nasi klienci, a w szczególności firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, docenią starania Goodyear Dunlop i odwiedzą nasz portal internetowy poświęcony efektywności paliwowej, a także wypróbują dostępne w nim narzędzia” – dodał M. Rzonzef.

Aby skorzystać z kalkulatora efektywności paliwowej należy wejść na stronę internetową pod adresem: www.fleet-calculator.eu.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.