Select Page


Goodyear Dunlop: portal poświęcony efektywności paliwowej


 


W ramach kampanii wspierania flot transportowych w zwiększaniu efektywności prowadzonej przez nie działalności przewozowej, Goodyear Dunlop uruchamia stronę internetową: www.fleet-fuel-efficiency.eu zawierającą istotne informacje dla flot jak obniżać koszty i jak zmniejszać emisję dwutlenku węgla.

Zgodnie z wynikami ankiety – przeprowadzonej w grupie ponad 400 firm (w tym również polskich) zarządzających flotami – prawie jedna trzecia (28%) z nich stwierdziła, że brak informacji uniemożliwia im zwiększanie efektywności poprzez oszczędności w zużyciu paliwa.

Portal internetowy i strona w serwisie Twitter (@efficientfleet) zawierają najnowsze informacje branżowe na ten temat. Można tam znaleźć wskazówki firmy Goodyear Dunlop dla flot jak zwiększać ekonomiczność działalności, są również przedstawione dobre praktyki – studium przypadków w zakresie zarządzania flotami w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.

Portal www.fleet-fuel-efficiency.eu to także źródło wiedzy o najbliższym ‘Sympozjum ekonomiki jazdy w europejskim transporcie drogowym’ Goodyear Dunlop, które odbędzie się 25 stycznia br. w Brukseli. Europejscy ustawodawcy, eksperci przemysłowi i naukowcy zajmujący się tematyką transportu przekażą w Brukseli informacje o innowacjach, trendach w legislacji i badania, mogących pomóc firmom transportowym w podnoszeniu efektywności ich działalności transportowej oraz zmniejszaniu emisji CO2. Głównym prelegentem będzie Pan Siim Kallas, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i Komisarz unijny ds. transportu.

“Pragniemy, aby nowy portal był forum dla flot z całej Europy, na którym będą mogły one uzyskać porady, pomoc i informacje jak zwiększać ekonomiczność swojej działalności” – powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor Marketingu (Region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) opon ciężarowych Goodyear Dunlop Europe.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.