Select Page


Goodyear: KMAX i FUELMAX we wszystkich modelach Iveco Stralis


Goodyear_KMAX_FUELMAX_01
 

Wprowadzone niedawno na rynek opony Goodyear KMAX i FUELMAX będą montowane w wielokrotnie nagradzanej gamie pojazdów ciężarowych Iveco Stralis. Od lutego 2014 roku 11 różnych rozmiarów i typów opon Goodyear, wyróżniających się wydajnością paliwową i długimi przebiegami, będzie montowanych na pierwsze wyposażenie.

Goodyear i Iveco współpracowały w ubiegłym roku w Mediolanie nad wprowadzeniem na rynek nowej linii, prezentując zarówno zalety opon, jak i pojazdów ciężarowych.

„Bardzo cieszymy się z wyboru opon Goodyear KMAX i FUELMAX do montażu w pojazdach ciężarowych gamy Stralis. W okresie wprowadzania nowych opon na rynek Iveco współpracowało z nami nad prezentacją ekonomicznych zalet stosowania opon KMAX i FUELMAX w ich pojazdach ciężarowych. Wyniki były imponujące i podkreślały zalety stosowania opon o doskonałych parametrach” – powiedział Peter Platje, dyrektor Goodyear Dunlop ds. sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych na pierwsze wyposażenie w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W skład gamy pojazdów Stralis, dostępnych jako ciągniki siodłowe lub podwozia z kabiną, wchodzi wersja z kabiną dzienną Hi-Street, wersja z kabiną sypialną
Hi-Road i topowy wariant z kabiną sypialną o maksymalnej szerokości Hi-Way. Iveco Stralis Hi-Way otrzymał tytuł Pojazdu Ciężarowego roku 2013 (International Truck of the Year 2013) przyznawany przez 25 wiodących europejskich dziennikarzy zajmujących się tematyką pojazdów użytkowych.
Linia opon Goodyear KMAX została opracowana w celu zwiększania przebiegów, bez uszczerbku dla pozostałych ważnych parametrów, takich jak efektywność paliwowa i właściwości jezdne. Linia opon Goodyear FUELMAX zaś przeznaczona jest dla operatorów flot pragnących zoptymalizować efektywność paliwową, a jednocześnie zachować długie przebiegi. Obie linie opon nadają się zarówno do przewozów długodystansowych, jak i regionalnych.
 
Opony KMAX i FUELMAX

KMAX to opony projektowane pod kątem jak najdłuższych przebiegów na drogach, oferujące maksymalny potencjał przebiegów i całoroczną sprawność trakcyjną bez kompromisów po stronie innych parametrów. W skład linii KMAX wchodzą opony na oś sterującą KMAX S, opony na oś napędową KMAX D oraz opony na oś wleczoną KMAX T. Opony KMAX D nadają się również do całorocznej jazdy, ponieważ spełniają wymogi stawiane oponom zimowym. Posiadają nie tylko znak M+S,
ale także „symbol alpejski” – trzy szczyty górskie i płatek śniegu, informujący o tym, że opona sprawdza się w trudnych warunkach zimowych, co jest niezbędne
w niektórych obszarach geograficznych.

FUELMAX to gama opon wydajnych paliowo, co zawdzięcza obniżonemu oporowi toczenia. Linia FUELMAX obejmuje oponę na oś sterującą FUELMAX S, oponę na oś napędową FUELMAX D oraz oponę na oś wleczoną FUELMAX T. Niski opór toczenia to najważniejszy parametr tych opon, osiągnięty bez kompromisów po stronie przebiegów1, hamowania na mokrej nawierzchni czy innych parametrów. Opony FUELMAX D również spełniają wymogi oznaczeń M+S i 3PMSF, dzięki czemu są oponami naprawdę wielosezonowymi.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.