Select Page


Goodyear: KMAX i FUELMAX na pierwszym wyposażeniu DAF


DAF Euro 6_KMAX_FUELMAX_1
 

DAF jest pierwszym producentem pojazdów ciężarowych, który oferuje nowe opony Goodyear KMAX i FUELMAX jako pierwsze wyposażenie (OE). Ogumienie będzie montowane w najnowszych modelach DAF CF i LF, a także we flagowej linii XF już od grudnia br.

Linie opon Goodyear KMAX i FUELMAX pierwszy raz zostały zaprezentowane we wrześniu 2013 roku. Model KMAX opracowano z myślą o długich przebiegach, bez kompromisu w zakresie innych istotnych kryteriów, takich jak efektywność paliwowa i trakcja. Z kolei linia Goodyear FUELMAX przeznaczona jest dla operatorów flot, którzy chcą zwiększać efektywność paliwową pojazdów, a równocześnie zachowywać dobre przebiegi.

DAF XF to pierwszy model w linii Euro 6 zoptymalizowany pod kątem niskiego zużycia paliwa i ochrony środowiska. Już opony poprzedniej generacji Marathon+ były oferowane z najbardziej wydajnymi paliwowo wersjami tego pojazdu, a nowe linie ogumienia Goodyeara dostarczą jeszcze więcej korzyści.

Pojazdy DAF CF i LF w linii Euro 6 są wyjątkowo wszechstronne, bowiem zostały opracowane w wielu wersjach, z myślą o szerokim spektrum zastosowań. Operatorzy flot, którzy zdecydują się na kupno tego modelu, będą mogli wybrać oponę Goodyeara najlepiej dopasowaną do swoich wymagań użytkowych.

„Cieszy nas decyzja DAF oraz wybór opon KMAX i FUELMAX do najnowszych pojazdów ciężarowych. Nasza współpraca z tą firmą trwa od dawna, ponieważ od wielu lat wspólnie pracujemy nad rozwojem produktów poprawiających osiągi. Opony KMAX i FUELMAX, dostarczane jako wyposażenie fabryczne aut ciężarowych, przynoszą flotom wiele korzyści w postaci długich przebiegów i niskiego zużycia paliwa. Kolejna zaleta to parametry tych opon zimą, bowiem wersje napędowe nowych modeli są klasyfikowane jako opony zimowe. Posiadają one oznakowanie 3PMSF, co oznacza, że spełniają surowe wymogi stawiane ogumieniu zimowemu” – powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Zgodnie z wymaganiami producenta, od grudnia opony będą dostarczane do zakładów DAF za pośrednictwem Ośrodka Montażu Opon Goodyear w Luksemburgu (LMC). Zakład LMC został założony ponad 11 lat temu i montuje około 8000 opon dziennie dla producentów pojazdów w całej Europie.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.