Select Page


Goodyear: Opony Marathon – Zielony Produkt


 

Opony do pojazdów ciężarowych Goodyear Marathon zdobyły prestiżową nagrodę podczas odbywającego się w Luksemburgu Zielonego Szczytu Biznesu (Luxembourg Green Business Summit 2012). Linia opon Goodyear wyposażonych w technologię zmniejszającą zużycie paliwa (FuelSaving Technology) otrzymała nagrodę w kategorii ‘Zielony Produkt’ w uznaniu wkładu tych opon w ograniczanie emisji CO2.
Organizatorami Zielonego Szczytu w Luksemburgu są GreenWorks (platforma dla przedsiębiorstw troszczących się o niwelowanie wpływu nowoczesnej gospodarki na środowisko naturalne) oraz krajowe i międzynarodowe inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podczas szczytu przyznano dwanaście nagród w różnych kategoriach dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz proekologicznych produktów i usług.
Najważniejszym wydarzeniem wieczoru było wręczenie nagród w kategorii ‘Zielony Biznes’. Firmę Goodyear nagrodzono za opony do pojazdów ciężarowych Marathon LHS II+, LHD II+ i LHT II przeznaczone na oś sterującą, napędową oraz do naczep, dzięki udoskonalonym parametrom opony te sprzyjają ochronie środowiska naturalnego przez cały cykl życia opony. Zgłoszenie konkursowe Goodyear było jednym z dziesięciu w tej kategorii. Henk van Tuyl, Dyrektor ds. technologii opon do pojazdów ciężarowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, reprezentował Goodyeara na szczycie wraz z przedstawicielami działu rozwoju opon do pojazdów ciężarowych z Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.
„Nagroda jest dowodem uznania dla wysiłków zespołu Centrum Innowacji na rzecz redukcji emisji CO2 poprzez wykorzystywanie nowoczesnych technologii. To właśnie efektywność paliwowa, a tym samym ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest jednym z trzech kluczowych parametrów, które będą prezentowane na etykietach na oponach. Oznaczenie zacznie obowiązywać 1 listopada br. i zobrazuje również przyczepność na mokrej powierzchni oraz poziom emitowanego hałasu” – powiedział Henk van Tuyl.
Nagrody Luxembourg Green Business Awards wskazują najlepsze praktyki i rozwiązania z zakresu ochrony środowiska. Przyznawane są przez jury, składające się z 50 dyrektorów generalnych i liderów branży.
W wieczornej konferencji wzięło udział około 700 gości. W programie spotkania znalazły się m.in. wystąpienia dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych PwC Luksemburg oraz dyrektorów ds. zrównoważonego rozwoju francuskiej Grupy Bouygues oraz Grupy L’Oréal.
Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w przeszło 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine 24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.
Więcej informacji…


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.