Select Page


Goodyear RT-5D jako pierwsze wyposażenie maszyn Volvo


Goodyear_RT-5D w Volvo_3
 

Warszawa, 17 listopada 2014 r. – Najnowszy model opon przemysłowych (OTR) Goodyear RT-5D został wybrany przez markę Volvo na montaż fabryczny w ładowarce kołowej. Maszyna pracuje we włoskich kamieniołomach, w których wydobywa się marmur.

Goodyear_RT-5D w Volvo_1

 

Opony Goodyear RT-5D, w rozmiarze 875/65R33, są montowane na maszynie Volvo L350F, czyli obecnie największej ładowarce kołowej tego producenta. Sprzęt wyróżnia się obciążeniem roboczym do 56 ton i mocą silnika 397 kW (540 KM). Operatorem jest IN.GR.A SRL – włoska firma specjalizująca się w wydobyciu marmuru. Odkrywkowy kamieniołom posiada duży podziemny tunel, w którym wydobywa się jeden z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych gatunków marmuru – Carrara.

„Cieszymy się, że nowe opony Goodyear RT-5D zostały wybrane do tej maszyny. Nowa opona RT-5D w rozmiarze 29.5R25 to 25% więcej nośności w porównaniu z poprzedniczką RT-5C*, a także większy komfort i lepsza trakcja. Opony te pomagają klientom obniżyć całkowity koszt użytkowania, a ponadto zapewniają operatorowi bardziej komfortowe warunki pracy” – powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający działu opon przemysłowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

RT-5D jest oponą klasy OTR poziomu 250 (L5), przeznaczoną do pracy w ekstremalnych warunkach, takich jak kamieniołomy, przemysł ciężki i recykling, jak również kopalnie odkrywkowe i podziemne. Opony wykorzystują karkas o podwyższonej stabilności, który posiada wzmocnienia w obszarze stopki, podkładu oraz zawinięcia. Zwiększona wydajność produktu, większa ochrona ścian bocznych w agresywnych środowiskach i mniejsza podatność na odkształcenia z powodu obciążenia to tylko niektóre z zalet tej opony.

Opony Goodyear RT-5D dla dużych ładowarek kołowych są obecnie dostępne w rozmiarach 29.5R25 i 875/65R33.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Goodyear_RT-5D w Volvo_2

Źródło

 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.