Select Page


Goodyear: Technologia Hi-Stability zwiększa o 25% nośność maszyn


 

W odpowiedzi na rozwój technologiczny i potrzeby klientów sektora robót terenowych (OTR) Goodyear prezentuje innowacyjną technologię Hi-Stability. Ten element konstrukcyjny, dostępny w pełnym asortymencie opon do zastosowań terenowych, zwiększa ich nośność nawet o 25%.

Technologia Hi-Stability została zaprezentowana podczas wystawy Intermat 2012 odbywającej się w tym tygodniu w Paryżu. W asortymencie znajduje się ponad 30 opon radialnych wykorzystujących to rozwiązanie, przeznaczonych do maszyn pracujących w kopalniach podziemnych i odkrywkowych, na placach budowy, w portach czy w zakładach utylizacji i innych sektorach.

Opony Hi-Stability mają nośność większą nawet o 25% i charakteryzują się dużą stabilnością. Maszyny wyposażone w nowe opony cechują się lepszą efektywnością dzięki bardziej ekonomicznym kosztom użytkowania w przeliczeniu na czas pracy. Innowacyjna konstrukcja opon Hi-Stability pozwala na podwyższenie ciśnienia w oponach, co zwiększa nośność maszyn, na których są montowane – wówczas to właśnie powietrze przenosi ładunki. Przykładowo, operator ładowarki na oponach 29.5R25 napompowanych ciśnieniem 5 barów może przenieść ładunek o masie 9 ton. Przy użyciu opon Hi-Stability napompowanych ciśnieniem 6,5 bara, nośność rośnie do 12 ton, czyli o 25%. W ten sposób 36 ton można przenieść w trzech załadunkach zamiast czterech – to istotny wzrost produktywności, mający niebagatelne znaczenie.
Technologia Hi-Stability zwiększa sprawność opon radialnych Goodyear OTR.  Dzieje się tak za sprawą poprawionej stabilności oraz trwałości wzmocnionego opasania i osnowy. Towarzyszy temu szereg innych innowacyjnych rozwiązań, sprzyjających samooczyszczaniu bieżnika i zmniejszających tarcie, co przekłada się na redukcję oporów toczenia i wzrost przyczepności. Opony te dostępne są dla wielu maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle, górnictwie i kopalniach odkrywkowych,  takich jak 40-tonowe wozidła przegubowe na oponach 29.5R25 oraz inne maszyny o dużej mocy i nośności. Opony Hi-Stability przynoszą podwyższenie trwałości oraz większą stabilność dla bezpieczniejszej i wygodniejszej pracy.

Więcej informacji…


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.