Select Page


Goodyear: Trwają przygotowania do wyścigów ciężarówek 2013


 

Goodyear po raz dziewiąty przygotowuje się do Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych. Dziesięciorundowe mistrzostwa rozpoczną
się 18 maja br. we włoskim Misano. Goodyear dostarczy specjalnie do tego celu przygotowane opony Goodyear Truck Racing wszystkim zespołom startującym w tym sezonie.

Wyścigowe opony Goodyeara, zaprojektowane pod kątem Europejskich Mistrzostw Wyścigów Pojazdów Ciężarowych, to jedyny rodzaj opon dopuszczonych przez organizację zarządzającą tym sportem – Międzynarodową Federację Samochodową FIA (Fédération Internationale de l’Automobile). Opony i związana z nimi obsługa techniczna będą dostępne dla wszystkich uczestników wyścigów.

Widzowie mogą liczyć na równie ekscytujący sezon, co w roku ubiegłym, w którym późniejszy Mistrz Europejskich Wyścigów Pojazdów Ciężarowych 2012 i mistrz z 2011 roku Jochen Hahn na ostatnich metrach odniósł zwycięstwo nad byłym mistrzem Antonio Albacete. Obaj zawodnicy ścigali się ciężarówkami MAN na oponach Goodyear.

Program wyścigów pojazdów ciężarowych na 2013 rok obejmuje dziesięć wyścigów, a wszystkie opony w tej serii będą dostarczane i obsługiwane przez promotora europejskich wyścigów pojazdów ciężarowych, organizację TRO (Truck Racing Organisation). Na każdym torze organizator zapewni specjalny zespół i mobilny warsztat, w którym wszyscy startujący będą montować opony i otrzymywać wszechstronną pomoc techniczną.

Więcej informacji na temat Europejskich Mistrzostwach Wyścigów Pojazdów Ciężarowych można znaleźć na stronie www.truckrace.org.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.