Select Page


Goodyear w czołówce najlepszych pracodawców


Laureaci nagrody Top Employers Europe
 

Goodyear Dunlop Tires Europe oraz Grupa Goodyear Polska (Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o. o., Firma Oponiarska Dębica S.A. i Goodyear EEMEA Financial Services Center Sp. z o. o.) po raz kolejny znalazły się w gronie najlepszych pracodawców Europy.

 

Prestiżowe wyróżnienie Top Employer przyznawane jest firmom za najlepszą politykę i praktyki kadrowe na Starym Kontynencie. Ponadto, Grupa Goodyear Polska znalazła się w ścisłej czołówce najwyżej ocenianych firm w Polsce pod względem prowadzonej polityki personalnej.

Już po raz kolejny niezależny Top Employers Institute (działający wcześniej jako Instytut CRF) przyznał Grupie Goodyear tytuł „Najlepszego Pracodawcy Europy” (Top Employer Europe), w uznaniu najwyższych standardów polityki personalnej. Firma otrzymała certyfikat w dziewięciu krajach: Polsce, Belgii, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Na uwagę zasługuje też wysokie miejsce w rankingu Grupy Goodyear Polska, to jest w pierwszej piątce certyfikowanych przez Top Employers Institute w naszym kraju pracodawców.

Grupa Goodyear Polska odbior nagrody„Kolejny tytuł Top Employer to nie tylko olbrzymie wyróżnienie, ale też wyzwanie, któremu każdego dnia staramy się sprostać. Mamy świadomość, że dotychczasowy sukces Goodyeara to dzieło tysięcy pracowników. Dlatego staramy się ich aktywnie angażować i wspierać ich rozwój, by razem z nimi móc osiągać wyznaczone cele i tworzyć dalej firmę przyszłości” – powiedział Radosław Bółkowski, Dyrektor generalny ds. sprzedaży Goodyear Polska i Ukraina. Goodyear kładzie duży nacisk na wspieranie rozwoju pracowników zgodnie z ich uzdolnieniami i motywacją. Prowadzi programy pomagające w wyłanianiu naturalnych liderów w firmie. Wspiera i nagradza pracowników za zgłaszanie różnorodnych, twórczych pomysłów, wychodzących poza dotychczas stosowane rozwiązania. Firma organizuje również seminaria wewnętrzne i warsztaty, które są dobrą okazją do wymiany doświadczeń między liderami, pracownikami a całymi zespołami. „Od lat staramy się tworzyć środowisko pracy, w którym każdy będzie czuć się dobrze,do którego będzie chętnie przychodził i gdzie znajdzie przestrzeń do swojego osobistego rozwoju. Aktywnie wspieramy naszych pracowników w realizacji ich pomysłów, bo wierzymy, że sukces każdego z nich przekłada się na sukces całej firmy” – powiedziała Angelika Ryfińska, Dyrektor ds. personalnych Grupy Goodyear Polska i Ukraina.

 

„Otrzymanie po raz trzeci z rzędu nagrody ‘Top Employer Europe’ przyznawanej przez znany ze swojej bezstronności Instytut, a także nadanie trzech nowych certyfikatów oddziałom Goodyeara spoza Europy to wspaniałe docenienie starań wszystkich działów zarządzania zasobami ludzkimi w całym Regonie. Jesteśmy przekonani, że ta nagroda jest docenieniem naszych nieustających wysiłków, zmierzających do stworzenia wspaniałego środowiska pracy, które przyciąga i zatrzymuje najbardziej zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników. W obecnym, trudnym otoczeniu gospodarczym możemy oferować najlepsze i najbardziej innowacyjne marki, produkty i rozwiązania w branży tylko dzięki temu, że mamy najlepszych ludzi na pokładzie” – powiedziała Rajita D’Souza, Wiceprezes HR, Goodyear Dunlop Tires Europe.

Tytuł „Najlepszego Pracodawcy” przyznawany jest przez Top Employers Institute od 1991 r., na podstawie obiektywnych i niezależnych badań. Proces certyfikacji opiera się na wynikach Ankiety Najlepszych Praktyk Kadrowych, które następnie są poddawane niezależnemu audytowi. Ankieta analizuje strategię i wdrażanie polityki kadrowej, monitorowanie i komunikowanie spraw związanych z warunkami pracy oraz możliwościami rozwoju pracowniczego.

W tym roku, w gronie wyróżnionych polskich przedsiębiorstw, obok firm należących do Grupy Goodyear Polska (Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o., Firma Oponiarska Dębica S.A. i Goodyear EEMEA Financial Services Center Sp. z o. o), znalazło się 37 organizacji, w tym m.in. Orange Polska, PZU czy ING Bank Śląski. Goodyear jest jedyną firmą z branży oponiarskiej obecną w tym zestawieniu. Dla przypomnienia, w 2014 r. wyróżniono 39 przedsiębiorstw z różnych sektorów. 15 z nich otrzymało tytuł TOP Employer Europe. Poza Goodyearem były to m.in: Lidl Polska, DHL, Bank Pekao SA i Samsung Electronics.

Po raz pierwszy w gronie nagrodzonych tytułem „Top Emloyer” znalazły się firmy zrzeszone w Grupie Goodyear z poza Europy, tj. z Turcji, Afryki Południowej oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Świadczy to o dużej konsekwencji firmy w prowadzeniu jednolitej polityki kadrowej w całej organizacji. Goodyear jest jedną z zaledwie 27 firm, które w tym roku otrzymały certyfikat Top Employer Europe.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach w 22 krajach, zatrudniając 68000 pracowników. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3000 osób.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.