Select Page


Goodyear: wprowadzi system e-Job w całej Europie


Goodyear_eJob_3
 

Goodyear wprowadzi w całej Europie nowy elektroniczny system rejestracyjny e-Job, który znajdzie zastosowanie w mobilnym zarządzaniu oponami. Decyzja o jego wprowadzeniu zapadła po przeprowadzeniu testów, w ramach których system wykonał 3000 zadań na terenie Belgii i Wielkiej Brytanii.

e-Job jest częścią internetowego programu zarządzania oponami Goodyear FleetOnlineSolutions Mobile (FOS Mobile). Dzięki nowemu systemowi specjaliści od montażu opon na miejscu rejestrują wszystkie niezbędne dane do realizacji zadania. Narzędzie to daje możliwość wykonania zdjęć i działa szybciej oraz dokładniej niż wcześniejsze rozwiązania. Zgromadzone informacje są następnie przekazywane bezpośrednio z urządzenia ręcznego na stronę internetową FOS, na której klient ma do nich dostęp niemal natychmiast. W tradycyjnym systemie serwisanci zapisują informacje techniczne o oponie na papierowych arkuszach, z których następnie wprowadzają je do komputerów. Mobilny system nie tylko zwiększa wydajność, oszczędzając czas podczas realizacji zadania, ale także zmniejsza ryzyko pomyłek związanych z ręcznym wpisywaniem danych.

Kolejną korzyścią dla flot jest natychmiastowy dostęp do wszystkich zakończonych zadań na stronie internetowej FOS. Mobilny system może również rejestrować do trzech zdjęć każdej zdjętej opony dzięki funkcji aparatu. Funkcja ta okazała się bardzo popularna wśród operatorów flot, testujących pilotażową wersję systemu, ponieważ daje natychmiastową wizualizację wszystkich zadań ukończonych z pomocą e-Job w dowolnym miejscu.

Mobilny system był testowany między innymi przez floty w Belgii i Wielkiej Brytanii, a wkrótce zostanie wprowadzony w całej Europie. Umożliwi to klientom Goodyeara dołączenie do programu i stanowi pierwszy krok na drodze do pełnej implementacji udoskonalonego systemu zarządzania oponami, którą firma przeprowadzi w najbliższych kilku miesiącach pod nazwą Fleet Online Next Generation.

Goodyear FleetOnlineSolutions
FleetOnlineSolutions to internetowy system zarządzania oponami Goodyear.  Szczegóły pojazdów klientów FOS i ich wymagań serwisowych są wpisane do systemu, do którego dostęp w lokalnym języku za pośrednictwem Internetu mają wszyscy serwisanci współpracujący z Goodyearem.  To pozwala świadczyć usługi lub pomoc w każdym miejscu i czasie oraz zgodnie z wymaganiami klienta. Ceny i warunki handlowe są ustalane zawczasu, aby uniknąć opóźnień. Krótko mówiąc, usługi realizowane są – zgodnie z wymogami klienta – przez usługodawcę, któremu płaci bezpośrednio Goodyear. Koszty są następnie centralnie fakturowane na klienta, co z kolei upraszcza obsługę płatności.

Goodyear FleetFirst
FleetOnlineSolutions i FleetOnlineSolutions Mobile to elementy programu Goodyear FleetFirst, obejmującego trzy obszary – produkty, usługi i rozwiązania.  

Produkty Goodyear FleetFirst to szeroki asortyment nowych opon oferowanych przez Goodyeara, a także ogumienie bieżnikowane TreadMax i NextTread. Usługi są świadczone przez ogólnoeuropejską sieć prawie 2000 punktów serwisowych, przy wsparciu całodobowego, międzynarodowego programu pomocy drogowej ServiceLine 24h. Natomiast rozwiązania obejmują FleetOnlineSolutions oraz FleetOnlineSolutions Mobile.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron,  w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne  w ponad 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy  w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników.  W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava
i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.