Select Page


Continental: HD HYBRID – jedna opona dla dwóch światów


 

W ciągu następnych pięciu lat dział Commercial Vehicle Tires Continental przewiduje, że zmieni się zapotrzebowanie na opony do pojazdów użytkowych w branży transportu towarów. Opony wielofunkcyjne, takie jak najnowsze „HD HYBRID”, będą dominować na osiach napędowych. Opona ta może być wykorzystywana zarówno na dalekich trasach, jak i w transporcie regionalnym.

Właściwości HD HYBRID powinny przekonać wiele firm transportowych, gdyż dzięki szerokim możliwościom zastosowania nie potrzebne są żadne kompromisy: Continental obiecuje jeszcze większe przebiegi niż w przypadku nowoczesnych modeli siostrzanych HDL2 i HDR2 do zastosowań długodystansowych i regionalnych. Podobnie jest w zakresie oporów toczenia i wydajności energetycznej. „Dlatego właśnie HD HYBRID to najlepszy wybór dla operatorów flot, którzy nie dzielą swoich pojazdów na te pokonujące dalekie trasy oraz te pracujące w danym regionie”, podkreśla Krzysztof Brewka, menadżer ds. biznesu flotowego Continental Opony Polska odpowiedzialny za opony do pojazdów użytkowych.

Zdefiniowana przez Krzysztofa Brewkę grupa docelowa powiększa się – „Dzisiaj firmy przewozowe muszą być elastyczne w wykorzystywaniu swoich pojazdów jak nigdy przedtem”. Powoli zanika podział na trasy długodystansowe i regionalne. Obszary transportu ciężarowego i grup towarów wspólnie się rozwijają, co doprowadziło do nowych wymagań stawianych oponom. „Właśnie z myślą o tym opracowaliśmy HD HYBRID. Opona ta jest odpowiednia dla obydwu światów”, mówi Brewka.

Continental jest przekonany, że HD HYBRID za kilka lat będzie „naszą najlepiej sprzedającą się oponą na oś napędową”. Menadżer ds. biznesu flotowego Continental Opony Polska ocenia, że stanowić ona będzie także „50 procent naszego portfolio opon na oś napędową”. W Continental segment ten jest obecnie nadal wyraźnie zdominowany przez całoroczną oponę regionalną HDR2. Transformacja rynku zacznie postępować szybciej, również ze względu na zintegrowany program bieżnikowania opon: Operatorzy flot, którzy poprzednio wybierali modele HDL2 i HDR2, mogą zamówić oponę HD HYBRID w „drugim życiu”, gdyż wszystkie nasze opony ciężarowe serii L / R i HYBRID mają identyczne karkasy.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.