Select Page


HOYER na oponach Goodyear


Goodyear wspolpracuje z Hoyer Group_2
 

Międzynarodowa firma HOYER, znaczący dostawca usług logistycznych w Europie i na świecie, wybrał Goodyeara na głównego dostawcę opon dla swojej floty. Podpisany kontrakt przewiduje, że Goodyear dostarczy opony i usługi serwisowe do 4000 pojazdów tej firmy w całej Europie.

HOYER zostanie wyposażona w najnowsze, a także bieżnikowane opony Goodyeara oraz objęta programem Goodyear FleetFirst. Ponadto koncern zapewni pomoc drogową i dostęp do internetowego programu zarządzania oponami FleetOnlineSolutions oraz obsługę 2000 serwisów w 28 europejskich krajach.

W ramach programu FleetFirst, Goodyear będzie dostarczać firmie HOYER m.in. najnowsze produkty oraz usługi w zakresie bieżnikowania. Jeśli chodzi o zarządzanie oponami, ważnym elementem jest system Goodyear FleetOnlineSolutions (FOS). To internetowy program zarządzania oponami, do którego dostęp mają HOYER, Goodyear i wszyscy dostawcy usług. System dostarcza do sieci serwisowej TruckForce szczegółowe informacje o zawartej umowie dotyczącej opon oraz dane na temat wszystkich pojazdów. Skraca to przestoje i znacznie ogranicza ilość papierowej dokumentacji. Ponadto FOS generuje zbiorcze raporty na temat parametrów opon i związanych z tym kosztów. Pomoc drogową zapewniać będzie ServiceLine24h – międzynarodowy, całodobowy program assistance oferowany przez Goodyear Dunlop.

„Jakość i osiągi opon Goodyear, ich niezawodność, rozbudowana sieć serwisów, a także innowacyjne rozwiązania i usługi przekonały nas do podjęcia współpracy właśnie z Goodyearem. Jednym z głównych powodów wyboru ogumienia Goodyear było pojawienie się najnowszej generacji – testowanych przez nas – opon KMAX dla pojazdów ciężarowych. Ogromne znaczenie ma dla nas także dostęp do pełnego zakresu usług i rozwiązań FleetFirst, w tym FleetOnlineSolutions. Kompleksowy pakiet oferowany przez Goodyeara zwiększa naszą efektywność, zmniejszając przy tym oddziaływanie na środowisko naturalne” – powiedział Frans Tutuhatunewa, szef działu zakupów korporacyjnych w firmie HOYER GmbH.  

„Jesteśmy dumni, że firma HOYER wybrała Goodyeara na dostawcę opon do pojazdów ciężarowych oraz do obsługi większości aut należących do tej floty w Europie. FleetFirst to nie tylko innowacyjne produkty, ale także usługi i rozwiązania, takie jak bieżnikowanie, narzędzie FleetOnlineSolutions oraz sieć serwisów TruckForce. Pomagają one klientom obniżać koszty operacyjne na wiele sposobów. Współpraca z Grupą HOYER pokazuje, że nasza wszechstronna oferta to wymierne korzyści dla klientów” – powiedział Jan-Piet Huylebroeck, dyrektor sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

 

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach w 22 krajach. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., która jest największym tego typu zakładem w Europie, zatrudniającym prawie 3000 osób.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.