Select Page


MAN i Goodyear rozszerzają współpracę


Goodyear_MAN_Współpraca_ProfiDrive_1
 

Goodyear został wyłącznym dostawcą opon dla realizowanego w całej Europie programu szkolenia kierowców MAN ProfiDrive®. W ramach współpracy cała flota 25 ciągników i naczep, wykorzystywanych w programie, zostanie wyposażona w najnowsze opony ciężarowe marki Goodyear. Firma będzie też szkolić instruktorów jazdy MAN w zakresie zarządzania oponami oraz przejmie serwis ogumienia.

Koncepcja wszechstronnego szkolenia

MAN ProfiDrive® to kompleksowy system szkolenia kierowców zawodowych, w którym najważniejsze są ich potrzeby, przy jednoczesnym uwzględnianiu potrzeb operatorów flot. Wszyscy uczestnicy korzystają z ponad 30-letniego doświadczenia firmy w teoretycznym i praktycznym szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa oraz wydajności w transporcie drogowym. Szkolenie obejmuje kurs teoretyczny dla kierowców zawodowych oraz profesjonalne i praktyczne szkolenie z zakresu bezpieczniejszej i bardziej ekonomicznej jazdy.

Aby wzmocnić efekt szkolenia MAN zaprosił do współpracy swojego sprawdzonego partnera – firmę Goodyear, która już od lat dostarcza ogumienie na pierwsze wyposażenie pojazdów znanego niemieckiego producenta. MAN ProfiDrive® to kolejny po MAN Trucknology® Days projekt realizowany razem przez obie marki.

„Goodyear jest dla nas doskonałym partnerem – łączy nas wieloletnia historia efektywnej współpracy. Jesteśmy przekonani, że nasz światowej klasy, profesjonalny i praktyczny program szkoleń będzie jeszcze lepszy w ramach współpracy z Goodyear. Wykorzystanie wysokiej klasy opon w specjalnie opracowanym szkoleniu instruktorów ProfiDrive® wniesie dużą wartość  do tego programu” – powiedział Andreas Griem, szef MAN ProfiDrive®.

W ramach nowego partnerstwa z MAN, Goodyear dostarczy efektywne paliwowo opony FUELMAX, specjalne ogumienie KMAX o wydłużonej żywotności oraz opony Omnitrac II do zastosowań mieszanych – na drogach i poza nimi.  

„Z przyjemnością podejmujemy się roli wyłącznego dostawcy najwyższej klasy opon ciężarowych Goodyear dla pojazdów uczestniczących w programie szkoleniowym MAN ProfiDrive®” – wyjaśnił Peter Platje, dyrektor sprzedaży opony ciężarowych Goodyear na wyposażenie fabryczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. „MAN ProfiDrive® to dla nas kolejny, cenny punkt kontaktu z użytkownikami naszych produktów. Za jego pośrednictwem możemy informować ich o tym, jak ważny jest wybór opon ciężarowych i zarządzanie nimi. Co ważne, kierowcy dowiedzą się tego nie tylko w teorii, ale i w praktyce” – dodał P. Platje.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.