Select Page


Michelin: 1 miejsce w rankingu magazynu FORTUNE


 

Po raz pierwszy w historii badania przeprowadzanego przez Fortune Magazine Michelin został firmą o najlepszej reputacji wśród firm z sektora producentów części samochodowych.

Ranking najbardziej podziwianych firm opracowany przez magazyn Fortune prezentuje firmy o najlepszej reputacji. W tym roku Michelin przegonił zarówno Goodyear i Bridgestone w ośmiu z dziewięciu kategorii. Odzwierciedla to silną pozycję firmy jako światowego lidera w swojej branży. W porównaniu z zeszłym rokiem Michelin poprawił swoje wyniki we wszystkich kategoriach (tabelki przedstawiające tegoroczne rezultatu w załączniku). Ranking 50 najbardziej podziwianych firm przygotowywany jest w sposób bardzo skrupulatny. Magazyn Fortune poprosił 4100 przedstawicieli kadry kierowniczej, dyrektorów i analityków giełdowych o wypełnienie ankiet, w których wskazać oni mieli 10 firm, które najbardziej podziwiają.

Wybierano spośród 349 firm, które w zeszłorocznej edycji zajęły najwyższe miejsca w rankingu ogólnym, a także tych, które mogły poszczycić się najlepszymi wynikami w rankingach branżowych.

Sukcesem Michelin jest także zajęcie 8. miejsca spośród wszystkich 349 firm biorących udział w rankingu w kategorii oceniającej ogólną jakość produktów i usług zapewnianych przez daną firmę. Tym samym Michelin znalazł się w czołówce stawki obok takich marek jak Amazon, Google czy Apple.

Więcej informacji znajduje się na stronie –
http://money.cnn.com/magazines/fortune/mostadmired/2011/industries/38.htmlMichelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach. http://michelin.pl.


Fortune to amerykański dwutygodnik zajmujący się tematyką biznesową, którego pierwszy numer ukazał się już w 1930 roku. W chwili obecnej wydawany jest nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale posiada także specjalne wydania na rynek europejski oraz azjatycki. W środowisku biznesowym znany jest ze swoich prestiżowych rankingów, które przeprowadzane są co roku, i obejmują różne sektory przemysłu i szeroko rozumianego biznesu.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.