Select Page


Michelin: JCB wybiera Michelin Power CL


 

JCB, znany producent maszyn budowlanych, wybrał oponę Michelin Power CL jako pierwsze wyposażenie najnowszych modeli koparko-ładowarek 2CX, 3CX i 4CX. Po radialnej oponie Michelin XMCL, Power CL jest drugą oponą Michelin wybraną na oryginalne wyposażenie maszyn produkowanych przez JCB.

Opona została wybrana po serii testów, jakim JCB poddał ją w swojej siedzibie w Rocester w Wielkiej Brytanii, aby sprawdzić czy nowe ogumienie sprosta wyzwaniom użytkowania drogowego i pozadrogowego.

Power CL jest oponą rolniczo-przemysłową o konstrukcji diagonalnej opracowaną specjalnie dla koparko-ładowarek, kompaktowych ładowarek kołowych i ładowarek teleskopowych.

Opona posiada odporny na uszkodzenia bieżnik z masywnymi klockami ułożonymi blisko siebie w centralnej części czoła opony celem minimalizacji ryzyka przebicia. Dzięki odpowiednio dobranej mieszance gumy, bieżnik jest odporny na uszkodzenia podczas użytkowania na agresywnym  podłożu.

Dodatkowo odporność opony na przebicia i uszkodzenia zwiększają diagonalna konstrukcja karkasu oraz rodzaj i ilość warstw opasania Power CL.

Kąt ułożenia warstw opasania znakomicie chroni i usztywnia bok opony, zapewniając lepszą stabilność podłużną i poprzeczną – cechy szczególnie pożądane w ładowarkach teleskopowych pracujących z maksymalnym wysięgiem ramienia.

Do nowych modeli koparko-ładowarek 2CX, 3CX i 4CX można montować opony w pięciu rozmiarach:

340/80 – 18 (12,5 – 18)
340/80 – 20 (12,5­ – 20)
400/70 – 20 (16,0/70 – 20)
480/80 – 26 (18,4 – 26)
440/80 – 28 (16,9 – 28)

Michelin Power CL jest dostępna w 11 rozmiarach: od 280/80 – 18 TL do 420/80 – 30 TL. Gama opon Power CL jest jedną z pięciu, które składają się na ofertę Michelin Compact Line. Opony linii Compact Line są przeznaczone do maszyn budowlanych, rolniczych oraz wykorzystywanych do prac ziemnych, inżynierii lądowej i w drogownictwie.


Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach. www.michelin.pl


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.