Select Page


Michelin: Nagroda Prince Michael International Road Safety Award dla Grupy Michelin


 

Nagroda Prince Michael International Road Safety Award została przyznana Grupie Michelin za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na drogach.
Prince Michael International Road Safety Award jest przyznawana w Nowym Jorku za szczególny wkład w poprawę bezpieczeństwa drogowego. Inicjatorem wręczanego od 1987 r. wyróżnienia jest Michael, Książę Kentu, kuzyn Królowej Elżbiety II.
Każdego tygodnia na całym świecie ponad 7 000 osób ginie w wypadkach drogowych podczas dojazdów do pracy lub w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych. W związku z tym Michelin rozpoczął wewnętrzną kampanię promującą bezpieczną jazdę. Od 2009 roku pracownicy firmy zatrudnieni w sprzedaży i marketingu biorą udział w kursach bezpieczeństwa na drogach. Z kolei wszyscy pracownicy w krajach, gdzie Michelin posiada swoje fabryki, otrzymali pakiety informacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Tylko w 2012 r. Michelin przeznaczy na inicjatywy podnoszące poziom bezpieczeństwa na drogach 6 mln euro.
W Polsce jednym z przykładów takich programów jest organizowany od 7 lat Tydzień Dobrego Ciśnienia, który polega na pomiarze ciśnienia w oponach. Michelin prowadzi również ogólnoeuropejską akcję ROSYPE (ROad Safety for Young People in Europe). ROSYPE to program edukacyjny na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej. W ciągu trwania całego programu (czerwiec 2009 – czerwiec 2012) obejmie on swoim zasięgiem 730 tys. młodych ludzi w całej Europie, w tym w Polsce.
Michelin włączył się też w działania na rzecz bezpieczeństwa poprzez podpisanie Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz wspieranie programów Global Road Safety Partnership (GRSP). Firma Michelin była ponadto jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które przyłączyły się do Dekady Działań na rzecz Bezpieczeństwa Drogowego ogłoszonej w 2011 roku przez ONZ.

Więcej informacji…


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.