Select Page


Michelin: Nowy Prezes Euromaster


 

Europejska sieć warsztatów szybkiej obsługi Euromaster w Polsce (należąca do Grupy Michelin) ma nowego prezesa. Został nim Krzysztof Sas, dotychczasowy dyrektor sprzedaży opon osobowych i dostawczych w Michelin Polska – na rynku polskim i w Krajach Bałtyckich.

Krzysztof Sas w tym roku obchodził 20-lecie pracy w Grupie Michelin Karierę zawodowa rozpoczął w 1981 r. od pracy w handlu zagranicznym. W 1991 r. związał się z Michelin tworząc sieć dystrybucji opon w Polsce. Od 1996 r. zarządzał sprzedażą wszystkich rodzajów opon Grupy Michelin w naszym kraju i koordynował działania sił sprzedaży w Polsce. W latach 2002-2007 odpowiadał za współpracę z międzynarodowymi korporacjami i grupami zakupowymi w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Krzysztof Sas zastąpił na stanowisku dotychczasowego prezesa Euromastera – Pierre’a Oriol’a, pełniącego tę funkcję od 2008 roku.

Euromaster w Polsce – sieć franczyzowa serwisów typu fast-fit – liczy obecnie 40 punktów serwisowych, a główną osią jej działalności są usługi oponiarskie oraz lekka mechanika. Sieć Euromaster jest związana z Grupą Michelin, ale prowadzi politykę multimarkową i proponuje produkty wszystkich wiodących koncernów oponiarskich. Istotą Euromaster jest dostarczenie ustandaryzowanych usług na poziomie eksperckim, Euromaster oferuje swoje usługi zarówno posiadaczom pojazdów osobowych jak i ciężarowych, a w niedalekiej przyszłości rozszerzy ofertę o sektor rolniczy i przemysłowy.

Firma Euromaster została założona w 1961 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie Euromaster należy do Grupy Michelin, działa w 15 krajach Europy, posiada 1700 punktów serwisowych i stanowi największą sieć wyspecjalizowanych punktów sprzedaży, serwisu ogumienia oraz obsługi pojazdów w Europie.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.