Select Page


MICHELIN: wspiera działania ONZ na rzecz dekady bezpieczeństwa drogowego


 

Jean-Dominique Senard, Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin, podpisał Światowe Zobowiązanie do Poprawy Bezpieczeństwa Drogowego (Global Road Safety Commitment), aby wspierać Dekadę Działania na Rzecz Bezpieczeństwa Drogowego (2011-2020) promowaną przez ONZ. Data podpisania tego dokumentu zbiegła się z rozpoczęciem tej globalnej akcji.

Każdego roku na świecie w wypadkach drogowych ginie ok. 1,3 mln osób. Zdaniem ekspertów jeśli rządy i prywatne organizacje nie podejmą skoordynowanych działań, wypadki drogowe staną się piątą największą przyczyną zgonów na świecie w 2030 roku.

Grupa Michelin, która od ponad 40 lat jest zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa na drogach, zobowiązuje się w Deklaracji do podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jednym z takich działań prowadzonych przez Michelin jest kampania Fill Up With Air, prowadzona od 2003 roku, która polega na edukowaniu kierowców o znaczeniu utrzymywania prawidłowego ciśnienia w oponach. W Polsce Michelin organizuje tę akcję pod hasłem „Ciśnienie pod Kontrolą”.

Kolejnym działaniem jest europejski program ROSYPE (Road Safety for Young People in Europe), który został uruchomiony w 2009 r. i ma zwiększać świadomość bezpieczeństwa drogowego wśród młodych Europejczyków. Celem programu ROSYPE jest zmiana zachowań najmłodszych użytkowników dróg.

W tym roku, w czerwcu w ramach programu ROSYPE w Polsce odbędzie się kampania edukacyjna „Spokojna Głowa w Kasku”, która obejmie dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia. W kilkudziesięciu warszawskich i olsztyńskich szkołach podstawowych już teraz odbywają się lekcje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Finałem kampanii „Spokojna Głowa w Kasku” będą Rajdy Rowerowe „Junior Bike”, zorganizowane 5 i 12 czerwca – najniebezpieczniejszego miesiąca dla rowerzystów – w Warszawie i w Olsztynie. W Rajdach Rowerowych Junior Bike weźmie udział 3 500 dzieci w wieku 6-10 lat.

Michelin angażuje się również w programy prowadzone przez Global Road Safety Partnership (GRSP), w szczególności pięcioletnie projekty pilotażowe wprowadzone w Chinach, w krajach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, Indiach i Brazylii.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.